Od přízemí až po střechu už si je možné v Českých Budějovicích prohlédnout budovu rekonstruovaného vlakového nádraží. Zmizela totiž velká část plechového ohrazení, která zakrývala zbývající staveniště.

Z nádraží už delší dobu slouží cestujícím příjezdová hala. Odbavovací halu stále mají v péči stavbaři. Velká rekonstrukce nádraží se provádí pro Správu železnic.

Postupně se upravuje také prostor před vlakovým nádražím. „Bude předlážděn chodník a parkovací stání, vyměněn přístřešek MHD a osazeny nové lavičky a odpadkové koše,“ uvedla za českobudějovický magistrát tisková mluvčí Jitka Welzlová k aktuálním pracím, které byly nyní zahájeny. Vyzvala zároveň chodce, aby respektovali dopravně inženýrské opatření a nevstupovali v těchto místech do vozovky. Je nutné využít chodníky na protější straně Nádražní ulice a křižovatku u Mercury. Práce na úpravách prostoru před nádražím jsou rozděleny do několika etap. Poslední skončí 4. prosince 2023.

Příprava nových stánků pro adventní trh ve firmě Nema v Jílovicích na Českobudějovicku.
Konec tmavým boudám. Nové stánky pro Budějovický advent vznikají v Jílovicích

Opravy nádražní budovy mají být hotové letos. To začne sloužit i odbavovací hala. Její podobu si lze prohlédnout na velkoformátové fotografii, která je instalovaná v budoucím průchodu mezi halami. Snímek je tak působivý, že se zdá, jako by už dnes bylo průchozí celé nádraží a druhá hala se normálně využívala…