V tomto týdnu řešili případ pokusu o krádež českobudějovičtí městští strážníci například ve středu. Podle tiskové mluvčí Městské policie České Budějovice Věry Školkové ale pokus o krádež jízdního kola neušel ve středu dopoledne pozornosti náhodného svědka. Ten na pomoc přivolal hlídku městské policie. „Pachatelka měla ještě tu drzost, že za příjezdu strážníků střihala druhý ze zámků, jímž bylo kolo zajištěno. Do očí jim tvrdila, že kolo je její a ztratila klíče od zámku. Pravda však vyšla najevo o pár minut později,“ uvedla Věra Školková.

Ve středu 18. října v jedenáct hodin dopoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o ženě, která se u lávky v Dobrovodské ulici snaží přestřihnout zámek u odstaveného jízdního kola. Svědek události poukázal na ženu v kapuci, manipulující s bicyklem uzamčeným u zábradlí lávky. „Když k ní strážníci přistoupili, žena se stále snažila přeštípnout jeden ze dvou zámků, kterým bylo kolo zajištěno. Strážníkům přitom tvrdila, že je jeho právoplatnou majitelkou, pouze si zapomněla klíče. Své výpovědi, kdy kolo na místě zanechala, však neustále měnila. Strážníci šestadvacetiletou ženu z Českobudějovicka následně převezli na policejní služebnu, kde jí předali do rukou přítomných policistů,“ popsala dění kolem kola Věra Školková a připojila, že mezitím jízdní kolo s poškozeným zámkem v Dobrovodské ulici hlídala kamera.

Zdroj: Městská policie České Budějovice

Operátor městského kamerového systému po několika minutách zaregistroval ženu a muže, kteří zámek předmětného bicyklu odemkli příslušným klíčem a odjížděli směrem k vlakovému nádraží. Zde je zastavila hlídka městské policie. „Strážníci ženu jedoucí na kole, které se stalo předmětem pokusu o krádež, o celé události informovali. Jedenadvacetiletá žena potvrdila, že právoplatnou majitelkou jízdního kola je právě ona,“ doplnila Věra Školková. Pro podezření z přečinu krádeže strážníci celý případ předali k dalšímu šetření policistům na Obvodním oddělení Policie ČR – město.

Potvrzené podezření

Pouhý den poté, co řešili českobudějovičtí strážníci pokus o krádež jízdního kola v Dobrovodské ulici, se hlídce městské policie podařilo odhalit další kradené kolo. Údajný majitel bude mít co vysvětlovat.

Rozum zůstává stát nad tím, co dokáží předvést někteří vandalové v Českých Budějovicích.
Dvojice v Budějovicích chtěla ukrást květináč a odvézt ho na koloběžce

Ve čtvrtek 19. října v půl dvanácté v noci prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v centru města. „V Kanovnické ulici strážníci spatřili trojici mužů postávající na chodníku. Muži si notně přihýbali alkoholu, proto je strážníci poučili o zákazu požívání alkoholu, který je stanoven obecně závaznou vyhláškou města,“ zmínila Věra Školková s tím, že strážníci zpozorněli, když u jednoho z přítomných spatřili zjevně hodnotné jízdní kolo zn. Apache. To se totiž nápadně podobalo bicyklu, který byl odcizen v minulém týdnu.

„Pětatřicetiletý muž na dotaz strážníků k vlastnictví věci znejistěl. Svěřil se, že kolo koupil asi před týdnem od svého kamaráda, jméno si přesně nepamatoval. Strážníci ověřením výrobního čísla zjistili, že se skutečně jedná o jízdní kolo, které jeho právoplatný majitel postrádá od minulého týdne,“ doplnila Věra Školková. Strážníci muže i předmětné kolo předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR – město. Ti se budou zabývat dalším šetřením celého případu.