Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby na to naváže kraj opravou Rudolfovské až po Okružní ulici. Akce je rozdělena podle toho, pod koho správa vozovky v daném úseku patří.

Další části Rudolfovské se budou opravovat v příštích letech. Na úsek mezi viaduktem a ulicí Na Sadech už je nějaký čas připravený i projekt, takže se tam budou měnit i inženýrské sítě. Realizace se předpokládá v letech 2025 a 2026. Náklady a dopravní omezení ale budou větší než na trase od Nádraží k Okružní.

Na trasu od viaduktu k Hlinské se nyní projekt připravuje. Jak zdůrazňuje Petr Maroš, Rudolfovská ulice je ve velmi špatném stavu a s opravou se nedá dále čekat. „Tady si auta rozbíjíme všichni,“ říká Petr Maroš a dodává, že proto došlo k dohodě s Jihočeským krajem ohledně opravy až k Okružní. Město by mělo na opravu úseku od Nádražní k Hlinské dát zhruba 50 milionů korun. Bude se ale měnit jen povrch vozovky, k inženýrským sítím se může město vrátit v horizontu příštích pěti až sedmi let.

Stavba nového areálu pro údržbu dálnice D3 nedaleko Českých Budějovic.
U Budějovic staví u dálnice za půl miliardy nový sklad pro tuny soli i pro auta

Nyní se připravují dopravní opatření tak, aby se stavba co nejméně dotkla dopravy. „Během léta bychom to měli udělat,“ naznačuje pravděpodobný termín opravy Petr Maroš.

Jihočeský kraj naváže na práce města dalším úsekem Rudolfovské. „Od odbočky na Hlinsko po Okružní jako kraj opravíme silnici také letos,“ říká hejtman Martin Kuba. Další část Rudolfovské směrem z města přijde na řadu příští rok. „Tam ta oprava byla dohodnuta s ŘSD, že bude probíhat po ukončení stavby dálnice,“ vysvětluje Martin Kuba.