Letos dodali na Štědrý den dopoledne účastníci čtrnáct vzorků, které z misek ochutnávala tříčlenná porota. Jejím nejdéle sloužícím členem je Petr Mráz. „Salátů je přibližně stejně, jako jindy,“ konstatoval Petr Mráz. Doplnil, že se koná dohromady už 26. ročník soutěže. Dlouhé roky se akce pořádala v občerstvení U Kárů, které už ale v Suchém Vrbném nenajdete. Už hezkých pár let je znovu garáží u rodinného domu. Pak se soutěžilo v restauraci Luna. V současnosti se saláty hodnotí v restauraci U Klauna.

„Chtěli jsme zachovat dlouhou tradici,“ řekl nehodnotící předseda poroty Jiří Šimek ke kulinářské soutěži, které před několika lety nabídli U Klauna zázemí. Hodnocení salátů je poměrně jednoduché. „Dává se deset, dvacet, třicet nebo čtyřicet bodů,“ uvedl hodnotící člen poroty Milan Svoboda. Posledním z trojice, která letos posuzovala chuť salátů byl Přemysl Johan. Sám dělá salát podle matčina receptu. „Letos jsem ho ale do soutěže nedával, abych nebyl ve střetu zájmů,“ usmál se nad miskami, které jsou označené jen číslem od předsedy poroty.

Splouvání Lužnice na 25. prosince 2023.
Ze Suchdola do Majdaleny se vydali po vodě i po souši a s dozorem hasičů

Soutěž salátů je sice kulinářským soubojem, ale snad ještě víc je příležitostí k setkání před koncem roku. Domlouvá se třeba i to, jestli bude U Klauna otevřeno na Silvestra. A i když časem přibyli mladší účastníci, pořád se najdou ti, kteří zažili i začátky U Kárů. „Já jsem U Kárů vyhrál dvakrát,“ zavzpomínal pro Deník za tradiční dodavatele salátových vzorků František Matásek při letošním ročníku, když hosté shromáždění U Klauna čekali v družné pospolitosti na výsledek.

V soutěži o nejlepší Vánoční salát získala letos 1. místo Ludmila Suchá, 2. byla Kristýna Johanová a bronz patří Zdeňku Španingerovi.