Frézy teď naplno pracují od křižovatky s Větrnou po křižovatku s Branišovskou ulicí. A například na malém náměstí na sídlišti Šumava teď musejí chodci využívat náhradní přechod, protože na silnici dostaly tentokrát přednost stavební stroje.

V současnosti Opletalovou ulicí nejezdí ani MHD. Mimo jiné je to kvůli skrytým dutinám pod asfaltem, které podle náměstka primátorky Lubomíra Bureše odkrylo frézování vozovky. Kvůli bezpečnosti pak byl provoz MHD, který zpočátku trval i při stavbě, převeden na náhradní trasy.

Přijďte oslavit Den srdce. Budějovická nemocnice chystá nabitý program. Ilustrační foto
Přijďte oslavit Den srdce. Budějovická nemocnice chystá nabitý program

Náhradní trasy byly zajištěny s Dopravním podnikem města České Budějovice. Konkrétně od 4. září při úplné uzavírce ulice Jana Opletala jsou linky 3, 15, 45 a 53 odkloněny po náhradní trase ulicemi Branišovská a Milady Horákové. Současně bude po dobu trvání stavebních prací obousměrně zrušena zastávka Šumava a na objízdné trase budou linky 3, 15, 45 a 53 obsluhovat náhradní zastávku Dubenská. „Všem občanům se omlouváme a doufáme, že situaci pochopí,“ uvedl už dříve pro Deník k tomuto opatření Lubomír Bureš.

Na svou původní trasu by se podle původního harmonogramu měly vozy MHD vrátit nejpozději 3. října 2023, kdy by měla být akce dokončena.