České Budějovice - Kvůli stavebním pracím bude od středy 4. října uzavřena cyklostezka po Zátkově nábřeží v úseku před Slavií a zčásti v parku v Dukelské ulici. „Cyklostezka u Malše bude uzavřena nejen kvůli samotné rekonstrukci Slavie, ale i z důvodu plánovaného vybudování nové náplavky na Zátkově nábřeží. Pro bezpečnost chodců i cyklistů jsme s Policií ČR dojednali umístění semaforů na přechod u křižovatky Lidická – Dukelská“, uvedl Petr Maroš, první náměstek primátorky. Na okraji Senovážného náměstí tedy budou přechody řízené světelnou signalizací. Dosud zde chodci využívali středový ostrůvek a v čase školního vyučování v některých hodinách dozorovala přechod městská policie.

V souvislosti s výše uvedenou dopravní změnou dále dojde ke zjednosměrnění ulice Dukelská v úseku Lidická – Alšova, do Dukelské bude z Lidické umožněn pouze vjezd. Uzavírka u Slavie je plánovaná na jeden rok.

Noc bude patřit běžcům

Tradiční běžecká událost Night run se uskuteční v Českých Budějovicích v sobotu 7. října a má start i cíl na náměstí Přemysla Otakara II. Deseti a pěti kilometrová trasa vede centrem i podél řeky Vltavy. Přichystány budou i dětské závody a úplnou letošní novinkou jsou štafety 2x5 kilometrů. V této souvislosti budou autobusy MHD 21,22 a 23 od 16.00 do 23.00 hodin vedeny objízdnou trasou ulicemi Kněžská a Jirsíkova a zastávky Piaristická a Náměstí Přemysla Otakara II. bez náhrady zrušeny. Cestující mohou využít k nástupu nejbližší zastávku v ulici Karla IV.

Nádražní ulice před českobudějovickým vlakovým nádražím. Vstupy do podchodu jsou aktuálně zamřížované.
Podchod u nádraží v Budějovicích možná do dvou let zabetonují

Řidiči musejí počítat s tím, že vjezd na náměstí Přemysla Otakara II. bude v čase závodů zakázán a dopravní omezení budou platit i v širším centru města. Stání bude zakázané na náměstí částečně už přes den. Samotné registrace na závody začínají po 14. hodině

Zavírají i lávky

Kvůli opravě už byla uzavřena lávka u sídla Povodí Vltavy přes silnici I/3, práce mají trvat do 11. prosince 2023. Postupně tam dojde k výměně přímopochozí izolace, úpravě povrchu říms a odrazných hran, výměně flexibilních mostních závěrů i odvodňovacích žlabů. Zhotovitelem je firma PROZAC stavební s.r.o. Cena díla je přes jeden milion korun včetně DPH.

Další městem plánovaná rekonstrukce lávky se chystá na Strakonické, tentokrát u Möbelixu na Pražském předměstí. Uskuteční se v původním termínu od 9. října 2023.

Odsouzený kopáč vltavínů z Českobudějovicka čelí nyní obžalobě z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, svým činem měl navíc způsobit smrt, proto mu hrozí trest odnětí svobody od 10 do 18 let.
Sex, drogy a smrt. Kopáče vltavínů z Budějovicka soudí za předávkování školačky

Otevřeno v Hrdějovicích

V Českých Budějovicích zatím trvá uzavírka v Opletalově ulici na sídlišti Šumava a v okrese pokračuje uzavírka kruhové křižovatky v Ledenicích a některých místních komunikací mezi Trhovými Sviny - Jílovicemi a Žďárem. Skončila ale uzavírka kvůli mostku hráze v Dubném a otevřen ve zkušebním provozu už je také nový mostek přes Kyselou Vodu v Hrdějovicích. Předpokládaný termín konce uzavírky byl 30. října 2023, takže je most předán do užívání s předstihem.

Zadavatelem projektu byl Krajský úřad Jihočeského kraje, zhotovitelem společnost K – Building CB a.s. Most se podle Hany Brožkové, tiskové mluvčí krajského úřadu, opravoval kvůli narušení nosné konstrukce trhlinami, zkorodovaným nosníkům a nevyhovujícím šířkovým poměrům.

Zdroj: Edwin Otta