Obsáhlá studie, na níž spolupracovali odborníci z českobudějovické krajské správy ČSÚ a úředníci odboru kultury a cestovního ruchu českobudějovického magistrátu, je unikátní proto, že takto souhrnný statistický materiál o krajském městě vychází přibližně jednou za deset let.

Vedoucí oddělení informačních služeb krajské správy ČSÚ Jiří Kotek vysvětlil, že statistikové běžně pracují s daty týkajícími se celého kraje. „V tomto případě jsme ale významnou část podkladů čerpali z dat Sčítání lidu, domů a bytů 2011, a tak jsme se dostali i k informacím týkajícím se pouze města nebo dokonce jeho částí," popsal vznik statistické brožury Jiří Kotek.

Ve více než desítce kapitol nabízejí autoři obsáhlý materiál, kde lze číst statistické údaje o obyvatelích, o tom, jak lidé ve městě bydlí, ale rovněž o zdravotnictví nebo školství. Stranou nezůstává ani historie Českých Budějovic.

Statistickou práci zájemci 
v tištěné podobě neseženou. Přečíst si ji každý může na internetových stránkách ČSÚna adrese cbudejovice.czso.cz. Když se vám stránky otevřou, je třeba se dostat do rubriky Aktuality, kterou naleznete
v pravé části úvodní stránky. Zde publikaci najdete pod názvem Město České Budějovice z pohledu statistiky.

Vývoj počtu obyvatel

Počet obyvatel.

Školství

Školství.

Domy a byty

Byty a domy.

Počasí

Počasí.

Silnice

Silnice.

Zdravotnictví

Zdravotnictví.