Na pozemcích ZŠ a MŠ L. Kuby v Rožnově se začne budovat nové víceúčelové hřiště už v dubnu 2024. „Smlouva se zhotovitelem, společností Eurovia CS, a.s., je podepsána. Stavba zahrnuje hlavní hrací plochu s běžeckou dráhou, dále sektory pro skok daleký a vrh koulí a samostatné hřiště pro míčové hry – volejbal a basketbal. Škola měla velký zájem, aby tam vzniklo moderní zařízení pro školáky i předškoláky a my jí tak vycházíme vstříc. Hotovo by mělo být asi za čtyři měsíce,“ uvedl náměstek primátorky Petr Maroš.

Podle vedení školy budou nová sportoviště využívána velmi intenzivně – kromě školní a předškolní výuky tam bude odpoledne trávit družina a k dispozici budou i sportovním klubům.

Už od loňského roku se pracuje na nových tělocvičnách v areálech ZŠ Máj I a ZŠ Dukelská. V základce na sídlišti Máj vzniká podle ředitele Luboše Staňka menší tělocvična se sníženým stropem. Škola má sice dvě tělocvičny, ale ty už jsou za hranicí kapacity. Kromě žáků je totiž využívají i kluci, kteří zde jsou ve fotbalové akademii. „Musíme spojovat tělocviky a žáci akademie trénují i na chodbách, na kobercích,“ popsal problémy spojené s nedostatkem volných hodin v tělocvičnách Luboš Staněk. Tělocvična vzniká jako nadstavba v severní části areálu.

Práce na opevnění břehů řeky Vltavy v Českých Budějovicích.
Chodci a cyklisté pozor, stezku na Hlubokou kříží náklaďáky

Ani v ZŠ Dukelská už kapacita nestačí. Nový objekt vzniká ve vnitrobloku školy. „V červnu by se měl předávat,“ uvedl pro Deník ředitel školy Zdeněk Hnilička a dodal, že cvičit se má začít v září.

České Budějovice zřizují 16 základních škol. Do prvních tříd v základkách zřizovaných městem nastoupilo vloni v září necelých 1100 žáků.