Jihočeská metropole začne hledat firmy, které by přestavěly Zátkovo nábřeží před Slavií nebo postavily parkovací dům na sídlišti Máj. Schválili to na posledním jednání v pondělí 18. září 2023 zastupitelé, když rozhodli o vypsání veřejných zakázek na uvedené akce.

Mimo jiné schválili také školské obvody pro některé obce z okolí. Děti z Roudného by tak měly dojíždět do Dukelské, pro Komařice byla jako základka společného školského obvodu schválena Grünwaldova, vrátecké děti budou dojíždět do sousedství do školy v Novém Vrátě a obec Planá má jako „domovskou“ základku určenou ZŠ Nerudova.

Komise pro Evropu a setkání s pouličním uměním v Českých Budějovicích
Komise z Evropy si prošla a zažila Budějovice, boj o město kultury vrcholí

Velká debata se v zastupitelstvu týkala aktivit, které v Českých Budějovicích souvisejí nebo budou souviset s titulem Evropské hlavní město kultury. Dosud město vynaložilo v tomto ohledu 12 milionů korun. A do konce roku přidá dalších šest milionů na činnost ústavu, který zajišťoval podání přihlášky a zahájil první akce, díky nimž byly České Budějovice vybrané pro reprezentaci České republiky v Evropě. Do konce roku chce ale město najít nové vedení ústavu, který by měl v budoucnu projekt z velké části zastřešovat.