V konkurenci třiatřiceti sborů z osmnácti zemí světa a ve dvou kategoriích, kterých se zúčastnil, pronikl do stříbrného pásma. Podle sbormistryně Jitky Valentové se Carmina musela v kategorii dětských pěveckých sborů do šestnácti let  vypořádat s povinnými skladbami i velikou konkurencí. „Porotu jsme zaujali, její hodnocení nás vyneslo až na druhé, stříbrné místo v této kategorii," řekla Jitka Valentová.

Ve folklorní kategorii soutěžila Carmina ve své historii teprve podruhé. Přesto získala stříbrný diplom. „Předvedli jsme porotě pásmo českých lidových písní," přiblížila sbormistryně s tím, že Carmina, která má v současné době sto sedmdesát členů, není klasickým folklorním sborem a zabývá se interpretací skladeb různých žánrů.

Carmina získala ještě jedno, byť individuální, ocenění. Českobudějovický sbor po celou dobu jejího působení doprovází světoznámý klavírní mistr Sergey Perepeliatnyk, který na Maltě získal speciální cenu poroty.

Na ostrově ve Středozemním moři se dostalo budějovickým zpěvákům ještě jedné významné cti. K příležitosti Českého národního dne na Maltě zazpíval sbor na celovečerním koncertu věnovanému prezidentu Malty Georgovi Abelovi. „Na nastudování maltské hymny jsme měli jen čtyři dny a bylo to velice obtížné, ale nechtěli jsme odmítnout takovou pěveckou příležitost," vysvětlila Jitka Valentová a doplnila, že zkoušela s dětmi intenzivně před odjezdem na soutěž a ještě během pobytu na Maltě.

Účast na festivalu nebyla jen pěveckým, ale i kulturním zážitkem. „Viděli jsme krásné historické centrum Malty a užili si i pěkné počasí," usmála se Jitka Valentová. „Děkujeme za podporu Jihočeskému kraji, městu Čěské Budějovice, Ministerstvu kultury i soukromým sponzorům," nezapomněla sbormistryně, která se s dalšími členy sboru již tvrdě připravuje na příští rok, kdy sbor zamíří na soutěž do polských Sopot. Ještě předtím vystoupí, jako již tradičně, na svém vánočním koncertu v Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích.