18.08 hodin: Náměstím se ozývá nadšené skandování diváků, soubory se loučí, Deník opouští prostor pod pódiem a účastníci akce se pomalu začínají rozcházet.
18.05 hodin: Půjdem spolu do Betléma, notují si společně stovky lidí na náměstí v Českých Budějovicích.
18.04 hodin: Diváci odměňují účinkující bouřlivým potleskem, na řadu přichází koleda Narodil se Kristus Pán.
18.00 hodin: Redaktoři a další zaměstnanci Deníku přicházejípod pódium, zpívají spolu s ostatními"novinářskou koledu" Nesem Vám noviny…
17.54 hodin: Když se ten Tálínskej rybník nahání, ozývá se z centra jihočeské metropole.Déšť ustává.
17.50 hodin: Dudlajba hraje první zahřívací písničku, zaplněné náměstí se dává do pohybu.
17.46 hodin: Prší, na dobré náladě diváků to však není nijak znát.
17.32 hodin: Náměstí Přemysla Otakara II. zaplňují stovky lidí. Dorazil soubor Bárováček v krojích,kvystoupení se chystá iÚsviťáčeka Dudlajda začíná ladit nástroje.
Zazpívat si spolu s Dudlajdou, Úsviťáčkem, Bárováčkem a s Deníkem mohou od 18 hodin i lidé na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Vytvořme sbor, který nemá obdoby, dokažme, že to Jihočechům ladí a že mají muziku rádi!


Slyšet nás mohou opravdu kdekoli, rádio Impuls se chystá vysílat právě z českobudějovického náměstí přímý vstup. Přijďte se přidat i se svým hlasem.Zpěvníček najdete v dnešním vydání Deníku. Navíc první stovky z vás, kteří přijdou s originálním zpěvníkem z novin do pasáže našeho vydavatelského domu, dostanou buď sladkou nebo masovou dobrotu na posilněnou.
Unikátní projekt Česko zpívá koledy spojí tisíce lidí na českých a moravských náměstích. Koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma zazní v 18 hodin současně v Praze na Staroměstském náměstí, v Brně na Zelný trhu, v Ostravě na Masarykově náměstí, v Plzni na náměstí Republiky, zpívat bude celé náměstí Přemysla Otakara II v Českých Budějovicích, v Hradci Králové se lidé sejdou na Masarykově náměstí, v Pardubicích na Pernštýnské náměstí, koledami se rozezní i Horní náměstí v Olomouci, náměstí Míru ve Zlíně, Resselovo náměstí v Chrudimi, přidají se i lidé na třídě T.G. Masaryka v Karlových Varech, v Chebu na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, v Nymburku na náměstí Přemyslovců a v Třebíči na Karlově náměstí.
Česko zpívá koledy
Akce se moc líbí Martinu Malému, starostovi Prachatic: „Rád bych se do Českých Budějovic vypravil. Budu na zahraniční cestě v Rakousku. Pokud se vrátím včas, chtěl bych se na českobudějovické náměstí podívat a zazpívat si koledy. Kdyby se zpívání koled v příštím roce rozšířilo také do dalších měst Česka, rozhodně takovou akci jako město podpoříme.”

Jindřiška Kudrlová, ředitelka ZUŠ Písek, je všemi deseti pro: „Lidé by se měli co nejvíce scházet. Na společných akcích vzniká pozitivní energie, která se nikdy neztratí. Uskuteční-li se příští rok podobná akce v Písku, naše škola ji podpoří.”

Zpívání plánuje navštívit Zuzana Bedrnová, vedoucí odd. cestovního ruchu a marketingu na Městském úřadě v J. Hradci:„Nápad zpívat koledy v mnoha městech najednou se mi líbí a budu ráda, pokud si příští rok zazpíváme v Jindřichově Hradci na náměstí pod vánočním stromem také. Do Českých Budějovic se i s rodinou ráda přijedu podívat.“

Akcisi nenechá ujít Marcel Goetz, kancléř občanského sdružení Pohádkové království: „Nápad společně zpívat na náměstí koledy je podle mě skvělý. Vždy hrozně fandím takovým akcím, a hned, jak jsem se dozvěděl, že bude zpívat i redakce Deníku, bylo mi jasné, že se na to půjdu podívat.”
Zpívání navštíví i starosta Tábora Jiří Fišer: „To bych mohl přijet, akce se mi líbí. Bude-li příští rok v Táboře, pomůžeme se zajištěním i propagací. V Táboře máme výborné zpěváky a muzikanty, kteří lidi na náměstí podpoří.”

Iveta Podškubková, ředitelka Domova pro osoby zdravotně postižené Osek: Ve středu 14. prosince přijedu na koledy do Českých Budějovic moc ráda. Takové věci se líbí. Dokonce si myslím, že bychom něco podobného mohli příští Vánoce připravit přímo v našem domově v Oseku pro klienty i obyvatele Oseku a okolních obcí. Takové milé vánoční setkání s koledami a občerstvením. Díky za inspiraci.
Dalibor Carda starosta Českého Krumlova má takové akce rád: „Tento nápad považuji za velmi dobrý, protože lidé se potřebují umět setkávat a mít k tomu dobrý důvod. V kalendáři mám zatím volno, a pokud to vyjde, přijedu si také zazpívat.“
Mezi zpívajícími by se mohl objevit i obránce prvoligových fotbalistů Dynama České Budějovice David Horejš: „Určitě je to dobrá myšlenka, my si doma před Vánoci také pouštíme koledy. Chodíme i na náměstí dát si punč a popovídat s přáteli. Pokud mi to vyjde, rád si s rodinou přijdu koledy poslechnout.“
Se zpěvem přijde určitě pomoci manažerka multikina CineStar Svatava Kopečková: „Moc se mi nápad Deníku líbí. Pokud nám totiž něco chybí, tak je to soudržnost a solidarita. Češi vždycky uměli krásně zpívat, tradice sborového zpěvu by se měla podporovat.”
Hlasivky ladí už i čtenáři Deníku."Přijdeme na náměstí podpořit tuto akci s kolegyní a čtyřletým Matesem, který zpívá jako o život," těší seIvana Zemanová z Boršova nad Vltavou.

„Zpívání koled na náměstí, je zajímavý nápad. Líbí se mi to. Na náměstí se chystáma těším se, že si koledy zazpívám,“přidal sePavel Ždych z Českých Budějovic.

Dnešní večer si nenechá ujít ani Robert Novák: „Akce Deníku se mi moc líbí, je to povedený nápad. Dorazím na náměstí s manželkou i dětmi a rádi si všichni zazpíváme,“ plánuje.

Společný zpěv velkého počtu lidi má v oblibě Ivana Bambasová z Dobré Vody u Českých Budějovic. Pěvecká akce Deníku ji proto zaujala. „Když zpívají lidé společně, je to nádhera. Mám ráda sborový zpěv. Určitě se přijdu podívat a přidám se. Mám jen drobnou výhradu - koledy by se správně měly zpívat až na Štědrý večer, k adventu patří roráty, ale ty jsou na zpěv velmi obtížné,“ míní Ivana Bambasová.

„Je dobře, že Deník pořádá takovouto akci. Něco takového mi tu dlouho chybělo, určitě se přijdu podívat na náměstí a připojím se svým hlasem,“ slibuje další BudějčákMarcel Borovka.

"Původně jsem myslela, že už to mělo být včera. Jsem ráda, že mi to neuteklo a půjdeme si s kamarádkou zazpívat. Když jde o podobné akce se získáním rekordu, ráda se zúčastním, říkáLucie Špánová z Českých Budějovic.

Nápad Deníku oceňuje i Jiří Polánský zČeských Budějovic: „Pokud to bude jen trochu možné, tak určitě moc rád přijdu. Takovéhle akce jsou mi sympatické, zvlášť když se podpoří něčím dobrým na zlepšení nálady.“

„Hrozně ráda zpívám a baví mě to, takže ráda přijdu. Teď v neděli budeme mít se sborem vystoupení ve Zlivi, tak to beru jako takovou malou generálku,“ usmívá seMarkéta Drdová zaZlivi.