Program na hlavním pódiu v adventním městečku na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. začal už po 17. hodině. Koledníky přivítala i primátorka města Dagmar Škodová Parmová.

Kdo si chtěl společný zpěv koled užít z pohodlí domova, mohl si naladit Český rozhlas České Budějovice, v jehož éteru koledy ve středu v 18 hodin rovněž zazněly.

Čas si najdou

S kamarádkami se přišla už tradičně podívat na náměstí Přemysla Otakara II. také Jana Novotná z Českých Budějovic. „Sejdeme se tak hodinku předem a dáme si nějaký svařák nebo punč. Pak si zazpíváme koledy a je to vždycky krásný moment. Chodíme na koledování snad od začátku. A potom si ještě někde posedíme. I když je před Vánoci hodně práce v domácnosti, ten čas si vždycky vyšetříme,“ říká Jana Novotná.

Poslední novou prodejnu postavil řetězec Lidl na hranici Českých Budějovic a Srubce u Ledenické ulice. Na snímku stavba v srpnu 2022.
Lidl plánuje nový supermarket v Budějovicích u Mánesovy ulice

Nepřišla ale jen starší a střední generace. Před pódiem si rády zazpívaly i Petra a Michaela, které se domluvily, že podpoří kamarádku zpívající u mikrofonu. „Líbí se nám to. Koledy jsme zpívaly i v hudebce ve škole,“ zdůraznily kamarádky.

Pro všechny zájemce se koledování s Deníkem a celým Českem vrátí zase za rok.

Vánoce, Vánoce přicházejíVánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce