V Českých Budějovicích se obří sbor opět sejde na náměstí Přemysla Otakara II. Program začne po 17. hodině, kdy příchozí rozezpívají členové českobudějovické kapely Dudlajda. K nim se pak na pódiu přidají děti ze sboru Bárováček pod vedením Lenky Skleničkové.

Zpívat se bude i v mnoha dalších městech a obcích v regionu. Koledy zazní například v Sezimově Ústí, a to díky Dětskému folklornímu souboru Dubínek. „V letošním roce se k nám připojí i dětský pěvecký sbor Sezimáček v počtu 20 zpěváků a několik dalších členů spolku Sezimák zpívá Gospel. Na toto společné setkání se všichni moc těšíme. A samozřejmě jsme natěšeni i na diváky, kteří na setkání přinášejí svařené víno, grog a pochutiny, a zajišťují tak pro sebe občerstvení,“ řekla za Dubínek Andrea Lacinová a upřesnila, že ke zpěvu koled v Sezimově Ústí se lidé sejdou před budovou základní školy na Školním náměstí. „Zpíváme nejen předepsané vánoční koledy, ale i další nádherné české koledy. Některé doplňujeme tancem,“ nalákala Andrea Lacinová.

Nová hala pro firmu Dachser v parku VGP.
V technickém parku u Budějovic předali firmě Dachser další halu

K akci Česko zpívá koledy se přidají rovněž zaměstnanci a klienti G-centra Tábor, které zajišťuje široké spektrum sociálních služeb, např. provoz domova pro seniory, domova se zvláštním režimem nebo denního stacionáře. „Koledy si s Deníkem zazpíváme už potřetí. Při prvním zpívání nás bylo 22 , při druhém 66, připojili se další klienti a zaměstnanci. Doufám, že letos se k nám přidají i rodinní příslušníci klientů. Setkáváme se v átriu našeho zařízení, které je vánočně vyzdobeno. Čekání si zpříjemníme horkým punčem,“ zmínila za G-centrum Jana Buřičová.

Vánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce

Koledy si zazpívají rovněž třeba v Katovicích nebo Mladějovicích na Strakonicku. Obě obce patří mezi tradiční účastníky akce a podle Vladimíra Riederera z Mladějovic jde o možnost společného setkání u vánočního stromu v obci. Zpěv koled si místní vždy zpestří občerstvením, které sami připraví.

V případě tohoto příspěvku se naštěstí jednalo o pouhý, i když nepříjemný omyl. Ilustrační foto.
Lákají děti do auta, psala na síti žena z Hluboké. Pravda ale byla jinde

Mohutný chór složenýz tisíců lidí napříč celou republikou zazpívá druhou prosincovou středu opět šest vánočních písní. Kompletní texty těchto koled najdou zájemci na webu s adresou www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ke stažení i zpěvník. V den konání akce vyjde zpěvník i jako příloha vašeho Deníku.

Na uvedených webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkají. Máte možnost vyplnit jednoduchý formulář a přihlásit další místo v okolí svého bydliště. „Hlásí se nám stále další obce a místa. Ti, kteří s námi zpívají každý rok, ale i úplní nováčci,“ doplnil šéfeditor Deníku pro jižní a západní Čechy Martin Tröster.

Pokud se akce z jakýchkoli důvodů nemůžete účastnit osobně, a přesto byste si rádi zanotovali, můžete zpívat i z pohodlí svého domova. Stačí si ve středu 13. prosince v 18 hodin naladit Český rozhlas České Budějovice, který koledy také zahraje.