„Těšil jsem se na vystoupení Babouků, ty si nikdy nenechám ujít. Takže jsme s manželkou spojili příjemné s užitečným a zároveň jsme si i nakoupili. Do Terna stejně jezdíme pravidelně," řekl Josef Černý z Českých Budějovic. „Babouci hráli skvěle jako vždy, jen škoda, že bylo takové horko," doplnil. Právě horka si nejvíce užívaly při oslavě narozenin Terna děti, které mohly řádit se stříkacími pistolemi. Nechybělo ani malování na obličej nebo skákací hrad.

Dějištěm oslav ale nebylo jen parkoviště před obchodem. Za plotnu se přímo u oddělení ovoce a zeleniny postavil kuchař Petr Stupka.

„Připravil jsem směs ze zeleniny a kuřecího masa, vlastně takovou čínu, ale bez obvyklé sójové omáčky. Dál jsem si pro zákazníky Terna přichystal zdravé lívanečky z cizrnové mouky. Prostě takovou zdravou dobrotu, kterou jsem doplnil zelným salátem. Ten mě napadl, až když jsem zde viděl to krásné zelí," vysvětlil českobudějovický kulinář.

U příležitosti oslavy také zástupci českobudějovického Terna předali sponzorský dar pro Centrum BAZALKA. V letošním roce dar pro nestátní neziskovou organizaci, která poskytuje komplexní péči o děti a mládež s těžkým zdravotním postižením, činil celkem 109 393 korun.