"Ráno jsem šel z Ločenic do Nesměně na tamní masopust. Silnice ještě nebyly prohrnuté, na některých místech byly sněhové jazyky a klouzalo to. Také foukal vítr. Prostě pravé masopustní počasí," okomentoval ranní situaci Matěj Vaněček.

Dopolední sněžení zastihlo v Českých Budějovicích také skautky z 1. Českobudějovického oddílu. Dívky na náměstí Přemysla Otakara II. čekaly na kamarády. "Máme tady sraz a půjdeme na společnou procházku. Možná také vyrazíme do muzea," prozradily dívky.

"Do terénu vyjely všechny sypače, snažíme se silnice udržovat sjízdné," ubezpečila Pavla Pulcová z dispečinku Správy a údržby silnic Jihočeské kraje, podle ní by tak měly být všechny silnice sjízdné. Řidiči si však stejně musí dávat pozor a svou jízdu přizpůsobit podmínkám. 

V polohách pod 500 metrů hrozí srážky smíšené a ojediněle i mrznoucí s tvorbou ledovky. K večeru budou srážky ustávat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až +2 °C.

Také neděle bude zatažená až oblačná s občasným slabým sněžením nebo mrznoucím deštěm. Nejvyšší denní teploty zítra dosáhnou 1 až 4 °C, v pondělí vzrostou dokonce na 3 až 6 °C