Informovala o tom mluvčí záchranky Petra Kafková. "Operátoři okamžitě vyslali k boxu v Českých Budějovicích výjezdovou skupinu. Záchranáři ve vyhřívané schránce nalezli zdravou novorozenou holčičku. Dívka byla očištěná, zabalená do deky a měla podvázaný pupečník. Po provedení nezbytných vyšetření, převezli záchranáři holčičku na neonatologické oddělení českobudějovické nemocnice," popsala mluvčí.

Podle zakladatele českých babyboxu Ludvíka Hesse se jedná o čerstvě narozenou holčičku. "Byla zabalená v růžovém poviánu a na hlavičce měla bílou čepičku. Dostala jméno Lenka," sdělil Deníku Ludvík Hess s tím, že holčička má pořadové číslo 236.

Českobudějovický babybox podle jeho slov potvrdil, že signalizace funguje bezchybně. "První zprávu poslal při otevření dvířek, pak poslal fotku při zatížení váhového senzoru babyboxu a třetí zprávu poslal, když záchranáři vyjmuli děťátko z babyboxu. K tomu ještě dvakrát zvonil mobil na začátku a na konci akce," přiblížil Ludvík Hess. 

Dívka je čtvrtým dítětem, které bylo do českobudějovického babyboxu odloženo.

Babybox - ilustrační foto.
Do babyboxu v Písku podruhé někdo odložil stejného chlapce

V sobotu se jedná již o druhé dítě, které babybox zachránil. Jen několik minut po druhé hodině ranní dostal hlášení Ludvík Hess o chlapečkovi ve schránce v opavské nemocnici. Je to podle jeho slov kuriozita, i když již i v minulosti se taková shoda okolností stala.