V tehdejším výběrovém řízení však skončil na druhém místě, právě za Milanem Křístkem. Představitelé hlavního města nechtějí vypisovat nové otevřené výběrové řízení, ale sáhne po druhém v pořadí z loňského roku. Jaroslav Ďuriš byl již místo Milana Křístka zvolen členem představenstva.

V současné době však Jaroslav Ďuriš stále stojí v čele Dopravního podniku města České Budějovice (DPMBC). Českobudějovickému deníku to potvrdil tiskový mluvčí DPMCB Radek Filip. "Je to tak," přikývl. O budoucnosti společnosti, která zajišťuje v krajské metropoli MHD by se mělo jednat v pátek.

V případě, že by Jaroslav Ďuriš opravdu přesídlil do Prahy, připadají podle primátora Juraje Thomy v úvahu dvě řešení. "Je možné vypsat nové otevřené výběrové řízení, případně oslovit druhého kandidáta z minulého konkurzu," řekl Juraj Thoma s tím, že působení ředitele DPMCB hodnotí pozitivně. "Pokud by byly k práci pana ředitele Ďuriše vážné výhrady, už by ředitelem nebyl," pousmál se primátor.

Pokud by platila varianta B, tedy, že by se do čela DPMCB dostal druhý v pořadí minulého konkurzu, volba by padla na Jiřího Trousila, nynější obchodní ředitel AutoLinhart Borek. O postupu, který by výběru nového ředitele předcházel zatím rozhodnuto není.

To ostatně potvrzují i čísla. Podle předsedkyně finančního výboru města Petry Šebestíkové je výsledek hospodaření Dopravního podniku města České Budějovice za prvních osm měsíců roku 2013 příznivý. "I přes zvýšení cen elektrické energie a nafty se podnik dostal do plusu asi půl milionu korun. Zvýšil se počet cestujících, což je dáno zřejmě dlouhou zimou," vypočítala s tím, že dopravní podnik si nevydělává jen přepravou osob, ale snaží se také zajistit vedlejší příjmy doprovodnými akcemi.