Chce to jednak hokejový svaz, pro kluby je také výchova vlastních talentů nezbytná z hlediska fungování „A" týmu. Jenže Motoru zatím vlastní mládež chybí. Tu dnes v Budějovicích zastřešuje odděleně občanské sdružení HC České Budějovice, spolupracující dříve s HC Mountfield. Podle generálního manažera Motoru Stanislava Bednaříka by ale mládež a prvoligový tým měly fungovat jako jeden oddíl. „Tak tomu ve skutečnosti bylo i v drtivé části historie českobudějovického hokejového klubu," řekl Stanislav Bednařík s tím, že je logické, aby lídrem ve sdružení byl profesionální klub HC Motor.

Bezproblémové spojení Motoru a „mládežnického" HC České Budějovice si přejí také hokejoví fanoušci, kteří chtějí sloučení osobně podpořit. „Máme zájem vstoupit jako jednotlivé osoby do občanského sdružení a preferujeme rychlé spojení s HC Motor," potvrdil v pondělí Českobudějovickému deníku předseda fanklubu Pavel Vágner. Zároveň přiznal, že situaci pomohla i rezignace Zdeňka Blažka na funkci prezidenta občanského sdružení. Pavel Vágner dodal, že podle fanoušků mohl Zdeněk Blažek pro zachování extraligového klubu ve městě udělat více.

Otázka mládežnického hokeje se dotýká i radnice, která ho letos přímo podpořila částkou 2,5 milionu korun. V dohodu ve prospěch českobudějovického hokeje proto věří 
i náměstek primátora Miroslav Joch.

O tom, jestli bude hokejová mládež 
v Českých Budějovicích podřízena prvoligovému Motoru, se jednalo v pondělí ještě pozdě večer. Sešli se zástupci Motoru a občanského sdružení HC České Budějovice, které se o mládež stará nyní. Podle Stanislava Rataje, člena správní rady občanského sdružení, ale neočekávaná rezignace prezidenta sdružení Zdeňka Blažka zkomplikovala situaci. „Budeme se muset poradit, jak dál," zmínil. V případě shody je další schůzka plánována na druhého září, té by se měli zúčastnit zástupci města, fanoušků, týmu HC Motor a občanského sdružení.

Aby mládežnický tým zastřešil Motor, by si přálo i vedení města, které hokejovou mládež pravidelně podporuje finančně nebo výhodami při pronájmu stadionu. „Jsem přesvědčen, že to má být profesionální klub, kdo má zastřešovat A tým i mládežnický hokej," říká náměstek primátora Miroslav Joch a dodává, že by to znamenalo stabilitu budějovického hokeje i do budoucna.