Zasněžovací systém v lipenském skiareálu jede díky mrazům na plný plyn a sněhu na sjezdových tratích rychle přibývá. „Uvidíme, jak se situace během čtvrtka a pátku vyvine, a podle toho se rozhodneme, jestli bychom v sobotu neotevřeli alespoň Jezerní sjezdovku,“ přiblížil ředitel areálu Matěj Kratochvíl. „Finální rozhodnutí padne ve čtvrtek večer nebo v pátek ráno.“

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) označil středu 29. listopadu za první den letošní zimy. Sníh totiž leží na drtivé většině našeho území. Výjimečně se jedná jen o poprašek, nejčastěji ale leží i v nižších polohách od 2 do 6 cm sněhu a na horách většinou mezi 25 a 60 cm. Nejvíc ho je na Velkém javoru na Šumavě (90 cm), na šumavských hřebenech ho je jinak přes půl metru.

Zasněžený Český Krumlov z Pensionu Podhradí.
FOTOGALERIE: Krumlovsko pod přívaly sněhu očima čtenářů. Podívejte se

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pro jižní Čechy bude v pátek místy sněžit i trvale, na jihu Jihočeského kraje budou padat přechodně i srážky smíšené nebo mrznoucí. „Očekáváme 15 až 20 cm nového sněhu,“ upozorňuje jihočeská pobočka ČHMÚ pro páteční den a noc. Sobota slibuje zataženo s občasným, místy i trvalým a vydatným sněžením, které bude večer slábnout. „Očekáváme místy až kolem 15 cm nového sněhu,“ varují hydrometeorologové.

Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

ČHMI vydalo výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, která pro jižní Čechy platí od půlnoci ze čtvrtka na pátek. Očekává většinou 10 až 25 cm, ojediněle až 35 cm nového sněhu. Aktuální výstrahu najdete ZDE.