Na příležitost pořádně si zajásat sice všichni čekali marně, ale jako správní fanoušci drželi palce a nadskakovali při sebemenší příležitosti až do poslední sekundy olympijského utkání. „Kdybych jim nevěřil, už bych tady neseděl. Švýcaři jsou ale silní, je to hrozně upracované," povzdechl si před poslední dvacetiminutovkou Štěpán Šaga. Jak podotýká, spolu s přáteli  chodí takto fandit českému týmu hlavně při mistrovství světa a pochopitelně i v olympijském turnaji.

Možnost společně sledovat sportovní události  láká do  Live Baru podle šéfa restaurace Marka Vacky nejen štamgasty. „Lidé sem chodí hlavně na hokej, ale dost fandí i ostatním sportovcům.  Je tu skoro plno, i když nepřipravujeme žádné speciální akce, jen se snažíme hostům nabídnout dobré jídlo a pití a kvalitní servis," kroutí  hlavou nad  otázkou, zda si olympiáda nevydobyla třeba úpravu jídelního lístku. „Možná něco ale vymyslíme na finále," usmívá se Marek Vacka a nepřímo tak naznačuje, že i on přes rozpačité výkony českým reprezentantům věří.

Naopak skeptická byla už před zápasem Anežka Boháčová. „Tipuju, že prohrajeme, ale byla bych ráda, kdyby to tak nedopadlo, Jágr by mohl oslavit narozeniny aspoň dvěma góly," přála si. Přestože patří ke starší generaci, nechá si ujít jen málokterou příležitost držet olympionikům palce. „Já fandím všem našim sportovcům, jsem přece Češka," usmívá se.

V Live Baru si ale nenechali hokejové utkání ujít  ani Francouz Nicola Augeer a Čechofrancouz Yan Barta. „Já mám radši letní sporty, ale v hokeji vám držím palce. Nejsem ale úplně dobrý fanoušek, musel jsem se zeptat, jaké dresy Češi mají," přiznává se první jmenovaný.

řebaže spolu s kamarády odcházeli od obrazovek zklamaní, chuť  užívat si výkony českých sportovců jim ale prohra se Švýcary nesebrala. „Těším se na závod Martiny Sáblíkové,"  dodává Martina Kateřina  Klempová.