Město totiž předělává od poloviny dubna křižovatku na světelný provoz a rekonstruuje se nejen vozovka, ale i chodníky. O uplynulém víkendu byly dokonce najednou rozkopané na třech stranách křižovatky… Vnoučata tudy vodí pravidelně Alena Vychytilová z Českých Budějovic. „Je to hrozný,“ konstatovala na adresu chodníků, které byly už několik týdnů rozkopané na obou stranách Pekárenské ulice od křižovatky směrem k Palackému náměstí. A v kritickém názoru není sama. Také obyvatel lokality Pavel Bílek se diví, proč byla najednou rozebraná dlažba chodníků po obou stranách ulice v délce desítek metrů. „Mám malou dceru, ani se tudy nedalo jít,“ komentoval Pavel Bílek cestu po hlíně nebo drobném štěrku. A poukazujei na kontejnery na odpad, které zbytečně stojí na místech k parkování, ačkoliv už by mohly být na opravené nové dlažbě na svém obvyklém stanovišti.

Náměstek primátora Petr Holický Deníku řekl, že město předem nestanovilo stavební firmě, jak má při akci postupovat. Ale při úterní kontrole bylo z hlediska bezpečnosti a zdraví podle náměstka primátora vše v pořádku.

Práce totiž pokročily tak, že v Pekárenské ulici už byl po víkendu jeden chodník dokončen až ke křižovatce.

Podle Edity Novotné, tiskové mluvčí provádějící firmy Strabag, se o víkendu na třech místech najednou pracovalo kvůli pokládce kabelů pro budoucí semafory. A práce ovlivňuje i to, že se konají bez uzavírky křižovatky. Firma je ale v mírném předstihu a mohla končit už v polovině července, a ne v původně plánovaném srpnu.