„Stavební práce jsme dokončili minulé pondělí. Teď se osazují silniční směrové sloupky. Provoz by měl být obnoven příští středu – 27. června,“ uvedl včera Miroslav Straka, vedoucí technicko správního úseku Správy a údržby silnic závodu České Budějovice.


„Autobusy mohly projíždět,“ zmínil na adresu dopravních omezení starosta Chrášťan Miroslav Jiříček. „Problém, když se objevil, jsme řešili aktuálně,“ doplnil starosta k uzavírce, která trvala od konce dubna a řidiče vedla místo tradiční trasy na Milevsko přes Hosty a Doubravku. Největší obtíže to podle starosty přineslo školákům, jedoucím do chrášťanské základky, ale když bylo nezbytí, dojel do Koloměřic pro žáky sám starosta. „Objížďková trasa ale utrpěla. Silnice na Doubravku a Hosty se zhoršila,“ posteskl si Jiříček.


Z původních jedenácti úseků, na které byla rekonstrukce rozdělena, byly dva vypuštěny. „Vyškrtly se průtah přes Koloděje a Týn,“ potvrdil Straka. Vozovka je podle něj ve zmíněných úsecích dobrá a hlavně Týn neměl na rekonstrukci sítí uložených ve vozovce. Proto zde byla oprava komunikace odložena. Bez DPH si rekonstrukce vyžádala náklady ve výši 21 milionů korun.