Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu
Musím říci, že mne jako Jihočecha rozhodnutí energetické společnosti ČEZ zrušit výběrové řízení na dostavbu 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Temelín příliš netěší. A to především proto, že realizace projektu by znamenala vznik nových pracovních míst pro náš region. Dostavbu jsem vždy považoval za vynikající impuls pro naši ekonomiku, který by mohl rozpohybovat pracovní šance pro desítky tisíc lidí. Nicméně si uvědomuji, že ČEZ k tomuto kroku kvůli významnému poklesu cen elektřiny v posledních letech musel přistoupit. Tendr byl vyhlášen v roce 2009, kdy byla na trhu s elektrickou energií úplně jiná situace, cena elektřiny se na burze pohybovala kolem 80 euro za megawatthodinu, zatímco nyní poklesla na 32 euro.
Dokážu si ale představit, že na zrušený tendr by mohl –  i se zkušenostmi, které v něm společnost ČEZ získala  – navázat třeba v horizontu pěti let tendr menšího rozsahu, který by například řešil dostavbu jednoho bloku v Temelíně a dalšího bloku i v Dukovanech, které také potřebují rozvoj.

Jiří Zimola, jihočeský hejtman
Čtvrteční oznámení ČEZu o zrušení tendru na dostavbu Temelína bylo očekávatelné a nijak mne nepřekvapilo. Dnešní ceny elektřiny jsou jiné, než se předpokládalo před lety, a je tedy otázkou, nakolik by dostavba Temelína byla pro stát opravdu výhodná. Nyní očekávám odpovědné zpracování energetické koncepce ČR a garance, že našim dětem nezanecháme problémy, jak a za kolik získat elektřinu. Pro region je to škoda a ztráta některých výhod, ale věřím, že s ČEZem, který zde provozuje jadernou elektrárnu Temelín, budeme nadále dobře spolupracovat a že z toho budou mít profit především obyvatelé kraje.

Milan Šnorek, starosta Týna nad Vltavou
Rozhodnutí je pro nás velkou změnou. Město se od roku 2009 na dostavbu připravovalo. Chystali jsme obytné a průmyslové zóny i kapacity ve školách s ohledem na to, že se Temelín bude dostavovat. Je ale otázkou, jestli toto rozhodnutí je zároveň definitivním zastavením příprav dostavby elektrárny.