Setkání se koná v úterý od 15.30 hodin ve Společenském sále Orla na Lannově třídě nad restaurací Vatikán. Životní podmínky v Bělorusku přiblíží adoptivní rodič Jaroslav Brychta, který tuto zemi už několikrát navštívil.

Pomoc hledá v Česku například devítiletá Jelizaveta, která žije s maminkou, jejími rodiči, matčinou sestrou s dalším dítětem, v bytě o velikosti 2+1, přičemž Jelizavetina máma je bez práce a podpory jsou v Bělorusku velmi nízké.

Šestnáctiletá Světlana by ráda studovala střední školu, ale má to složité. Umřel jí totiž otec, má další dva sourozence a matka pracuje v kravíně jako dojička. Platy v běloruském zemědělství dosahují průměru v přepočtu kolem 3000 Kč, avšak ceny jsou srovnatelné s těmi českými.

Osmiletý Sergej má sice oba rodiče, ale dva dospělí a čtyři děti v jeho případě obývají domek o ploše 20 m² bez sociálního zařízení.

Podmínkou rodičovství je poslání nejméně pěti tisíc korun ročně na děti navštěvující základní školu. Středoškoláci a studenti vysokých škol se pak podporují částkou šesti tisíc korun ročně.