„Potřebujeme hlavně dobrovolníky k dětem, kteří by si s nimi hráli a doučovali je školním předmětům. Uvítali bychom i zájemce z řad seniorů, kteří by navštěvovali své vrstevníky, povídali si s nimi a třeba i chodili na procházku. Dobrovolníci také u nás pomáhají organizovat kulturní akce a pomáhají nám s tříkrálovou sbírkou,“ nastiňuje běžné aktivity spolupracovníků vedoucí centra Věra Michalicová.

Své zkušenosti s dobrovolnickou prací má studentka Zdeňka z Českých Budějovic. Dokud jí to školní povinnosti dovolovaly, docházela do Dětského stacionáře Světluška, kde trávila čas s dětmi s těžkým mentálním postižením. „Jsem velmi ráda za nové zkušenosti, které mi dobrovolnictví poskytlo. Nahlédla jsem do každodenního života postižených dětí a pochopila jsem, jak takový stacionář funguje a jak alespoň částečně, ale podstatně, usnadňuje chod celé rodiny,“ líčí.

Další zájemci, kteří by chtěli pomáhat potřebným lidem, se mohou přihlásit přímo v Dobrovolnickém centru v Kanovnické ulici 11 v Českých Budějovicích nebo napsat e-mail na adresu dobrovolnici@charitacb.cz či zavolat na telefonní číslo 731 604 163. Podrobnější informace je možné získat také na www.charitacb.cz.