Velké diskuze a spekulace mezi českobudějovickou veřejností vzbudily tento týden mohutné chladicí boxy, které se nacházejí pár kroků od silnice v Dobrovodské ulici. Zařízení zvenku připomíná kontejnery na námořních lodích. Monotónní hučení chladicích strojů upoutává pozornost, ale před vstupem na pozemek varuje cedule, na níž stojí, že vstup je zakázán.

Viditelné je ale označení, že chladicí boxy jsou majetkem pohřební služby Ave Fenix. Proto se objevily i spekulace, jestli v nich nejsou uloženi nebožtíci.

Jak pro Deník uvedl Jiří Fanta, jednatel společnosti Ave Fenix, bohužel má poruchu chladicí zařízení, které firma využívá v Olešnici. Proto využila chladicí zařízení, které má k dispozici u Dobrovodské ulice. „Tohle využití je mimořádné," zdůraznil Jiří Fanta a dodal, že od hygieniků je vše schválené. „Netroufáme si říct," odpověděl ale na otázku, jak dlouho ještě může firma boxy u Dobrovodské využívat.

Českobudějovická radnice. Ilustrační foto.
Budějovická radnice dostala na vysvědčení dvě čtyřky. Nejlépe dopadl sport

„V tuhle chvíli jednáme se stavebním úřadem," doplnil Jiří Fanta s tím, že se jedná o možném oplocení. Dosud byly kontejnery v podstatě mimo zraky veřejnosti, protože v Dobrovodské ulici trvala dlouhodobá uzavírka. Ta skončila tento týden. A objevily se i debaty mezi veřejností. Na dotaz Deníku Jiří Fanta řekl, že v boxech jsou nyní uloženi i nebožtíci. Boxy jsou ale dobře zabezpečené.

Pohřební služba má sídlo v Českých Budějovicích, ale pobočky i v několika dalších místech jižních Čech.