Když vyjela ve čtvrtek Lucie Turková s rychlou do práce, ještě netušila, že povede její cesta k novorozeněti. „Byla to radost dozvědět se, že nás volají k miminku. Vypadalo krásně, to člověku udělá radost,“ popsala zdravotnická záchranářka své pocity, když v českobudějovickém babyboxu uviděla chlapečka.

Že je uvnitř, se českobudějovičtí zdravotníci dověděli ve čtvrtek krátce před půl jedenáctou, když se na operačním středisku rozezněl alarm. Okamžitě tak k němu dle slov Petry Kafkové, mluvčí ZZS JčK, vyslali personál. „Záchranáři zde nalezli zdravého, dobře ošetřeného, novorozeného chlapečka,“ řekla Petra Kafková. Dodala, že chlapeček byl po základním lékařském vyšetření převezen do českobudějovické nemocnice a předán do péče kolegům z neonatologického oddělení.

Děti v babyboxech.Zdroj: Deník

SMS na mobil dostal okamžitě také Ludvík Hess, zakladatel babyboxů v České republice. „Miminko je zdravé, podle ošetřující paní doktorky, která ho převážela, bylo miminko nahé, zahalené v bílé látce,“ řekl Ludvík Hess s tím, že je to letos již osmnácté miminko v českých babyboxech a sto devadesáté osmé miminko celkem. „Myslím, že babyboxy jsou užitečné. Takhle má chlapeček šanci na dobrý život,“ řekla zdravotnická záchranářka Lucie Turková.

Děti v babyboxech.Zdroj: Deník

A jaké dostal chlapeček jméno? „Marek, po řediteli jihočeské záchranky Marku Slabém, který mě před lety pustil do záchranky s babyboxem,“ vysvětlil Ludvík Hess.