Předvádění nejlepších českých kusů plemene Aberdeen Angus se chystá na Výstavišti České Budějovice v sobotu pro veřejnost a v neděli v rámci národního šampionátu. Bude to patřit k vrcholům mezinárodního setkání chovatelů tohoto oblíbeného plemene, které se koná od 8. do 16. září 2023.

Na budějovickém výstavišti se v pátek dopoledne pilně chystala Angus show, součást mezinárodního kongresu chovatelů tohoto oblíbeného plemene. Se zajištěním akce pomáhali také studenti Střední školy Trhové Sviny v rámci odborné praxe.Na budějovickém výstavišti se v pátek dopoledne pilně chystala Angus show, součást mezinárodního kongresu chovatelů tohoto oblíbeného plemene. Se zajištěním akce pomáhali také studenti Střední školy Trhové Sviny v rámci odborné praxe.Zdroj: Deník/Edwin Otta

V pátek dopoledne už byla na výstavišti první zvířata a v pavilonu T 1 se pilně chystaly kotce pro další výstavní Angusy. Samotnou péči o zvířata převezmou s chovateli a pracovníky výstaviště žáci Střední školy Trhové Sviny oboru farmář - zemědělec. „Budou to mít jako odbornou praxi,“ uvedla učitelka odborného výcviku Zdeňka Kubínová. Na budějovickém výstavišti se v pátek dopoledne pilně chystala Angus show, součást mezinárodního kongresu chovatelů tohoto oblíbeného plemene. Se zajištěním akce pomáhali studenti Střední školy Trhové Sviny v rámci odborné praxe.Zdroj: Deník/Edwin Otta

V sobotu při Angus show se na výstavišti budou od deseti hodin konat komentované prohlídky zvířat. Ale připraven je i další program. Speciality z hovězího masa nabídnou gastrostánky. Nad rožněm se bude opékat maso z mladého býka. „Připraven bude i malý program pro děti,“ doplňuje k sobotě za organizátory Martin Nejdl s tím, že prohlédnout si bude možné i malou expozici zemědělské techniky a vstup v sobotu i v neděli je zdarma.

V neděli se připravuje hodnocení nejlepších kusů. Při odborné akci, na kterou se veřejnost musí předem registrovat, bodování se ujmou rozhodčí z Kanady, Skotska a Austrálie.

Mezinárodní kongres chovatelů plemene Aberdeen Angus  se bude letos konat v ČR 8. - 16. září. Na Výstavišti České Budějovice se chystá i národní šampionát plemene. Na snímku plakát akce.
V Budějovicích chystají soutěž miss kráva, vstup bude zdarma

Účastníci mezinárodního kongresu se při akci dostanou v různých částech republiky i na různé farmy, které ukáží chov plemene v tuzemsku.