VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chytali si v Čechách svého zloděje

Pasov - V pátek ve tři hodiny v noci probudilo Jürgena Pöschla v Bavorské Železné Rudě vrzání posuvných dveří auta na ulici. Když se podíval z okna, viděl chlapa, jak do bílého vozidla nakládá plné plastové přepravky.

8.7.2011
SDÍLEJ:

Takhle zloděj vybílil v noci obchod Pöschlových.Foto: Deník/repro PNP

Pöschlovi bydlí vedle svého obchodu se sportovními potřebami ani ne sto metrů od české hranice, který v minulých týdnech dvakrát navštívili zloději. Jednou odnesli laptop, podruhé drahé kolo. Jürgen Pöschl s podezřením na další krádež vzbudil rodinu a alarmoval policii. Když viděl, že podezřelý chlap skočil do auta a odjíždí do Čech, ve slipech a v tričku nasedl se 17letým synem v pyžamu, oba bosi, do auta a vyrazili za ním. Mezi možnosti jet na Špičák nebo na Zeleznou Rudu se rozhodli pro druhou variantu a trefili se – u tamního kostela zahlédli ono vozidlo, popisuje deník PNP.

Znovu zavolali bavorskou policii a oznámili, že pachatele pronásledují. Policisté alarmovali přes německo –české centrum ve Schwandorfu české kolegy a s Pöschlovými se dohodli, že s určitým odstupem pojedou za podezřelým autem a budou jim mobilem sdělovat pozici. „Po asi 35kilometrovém pronásledování krátce před Klatovami zastavili auto se zlodějem dva čeští policisté a řidiče zadrželi. Byl to 55letý Polák,“ uvedla PNP.

Otec se synem se vrátili domů, kde už na místě činu pracovala bavorská policie. „Jak se ukázalo, pachatel vnikl do obchodu postranním vchodem,“ píše deník. „Bral jenom drahé značkové věci, celkem za asi 50 000 eur.“

Podle listu požádá státní zastupitelství českou stranu o vydání Poláka do Německa. „Zda a kdy Pöschlovi dostanou své zboží zpátky, to nevědí. V každém případě rodina prázdné regály už v pátek zaplnila a v sobotu otevřela,“ končí zpráva PNP. S tím, že poškozený, ale také starosta Bavorské Železné Rudy Thomas Müller po opakovaných případech trestných činů v obci volají po rozsáhlejší prezentaci policie v místě, zejména v noci.

Žena se 6,1 promile…

Do linecké nemocnice přivezli ve čtvrtek ženu, která se náhle zhroutila. V krvi jí naměřili 6,1 promile alkoholu… „Dosavadní rekord u nás byl 5,46 promile,“ říká v deníku OÖN primář Franz Gruber. Před lety je naměřili muži, který si svou „hladinku“ udržoval denně jednou až dvěma láhvemi vodky.
Na čtvrteční pacientku málem nestačil alkomat – běžný přístroj měří do 6,3 promile a pak ukazuje stále stejnou hodnotu. V praxi linecké všeobecné nemocnice je k případům opilosti s více než 2,5 promile volán neurolog, aby rozhodl o jejich ošetření.

Jak si žena svůj stav přivodila, deníku nebylo známo. Shodou okolností ale v jiném článku v souvislosti s aktuálními horky a boomem předzahrádek připomněl, že pití piva je takřka výsostnou věcí mužů. Rakouští chlapi prý pijí průměrně více než 200 litrů piva za rok, daleko přes průměr obou pohlaví, který byl loni 108 litrů. OÖN při tom konstatují, že spotřeba piva neustále klesá, a vidí v ženách největší potenciál možného obratu – ty totiž pijí čtyřikrát méně než muži. Zatím…

Tlačenice

Ford Transit je sice stavěn pro přepravu do šesti osob, ale v tom, který zastavila bavorská policie v pátek na dálnici A3 u Neuhausu na Innu, se tísnilo dvacet Rumunů – devět mužů, devět žen, jeden mladistvý a jedno dítě, napsal deník PNP. Seděli na ložné ploše na zavazadlech. Uvedli, že jsou na dovolené a míří do Neu–Ulmu, ale policie tomu podle PNP moc nevěří – někteří z osádky už byli v Bavorsku vyšetřováni pro podezření z organizovaného žebrání a jiných deliktů. Každopádně ve fordu smělo dál jet jen šest osob, ostatní museli na vlak, dodává deník.

Autor: Vladimír Majer

8.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Z činnosti Letecké záchranné služby. Ilustrační foto

Řidič multikáry narazil do stromu, do nemocnice ho transportoval vrtulník

V českobudějovickém obchodním centru IGY by se mělo v červenci začít stavět nové multikino. Investorem je CPI Group, majitel IGY. Ilustrační snímek.

Kam za zábavou a poznáním na Českobudějovicku

Volby ovlivnilo zklamání z politiky tradičních stran

Jižní Čechy - Komentář politologa Lubomíra Pány.

Výstavba kanalizace uzavře silnici

České Budějovice - Od 24. října do 5. listopadu musí řidiči respektovat uzavírku části ulice Na Děkanských polích v Novém Roudném. Jedná se o úsek mezi napojením ulice Otakara Březiny a železničním přejezdem. V tuto dobu tam bude společnost STRABAG třetí etapou pokračovat ve výstavbě nového kanalizačního a vodovodního řadu, veřejného osvětlení, chodníků a dojde i na úpravu stávající komunikace.

Bezdomovci se museli stěhovat

České Budějovice - Strážníci městské policie objevili 11. října při běžné kontrole v přírodní rezervaci u Vrbenských rybníků sedm osob bez domova.

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Jindřichův Hradec - Alkohol zřejmě sehrál velkou roli v sobotu večer, když muž usnul u kolejí a zřejmě ho zachytil vlak. Vyvázl se zraněním hlavy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení