Hlavním pořadatelem kampaně je občanské sdružení Portus Praha spolupracující s dalšími regionálními partnery. Jihočeskou část této benefiční kampaně pořádá již čtvrtým rokem občanské sdružení Proutek, které poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením na statku v Plasné u Kardašovy Řečice.


Benefiční cihlu, která stojí 100 Kč, si budou moci koupit obyvatelé Českých Budějovic u cihlového stánku na křižovatce ulic Kanovnická a Na Mlýnské stoce od 11. do 23. června.


„Cihlu si mohou kupující odnést domů, hodí se výborně jako dekorace do bytu, nebo na ni mohou napsat vzkaz a nechat ji u cihlového stánku, kde se z těchto prodaných cihel staví symbolická věž,“ říká Jan Kostečka, předseda občanského sdružení Proutek.


Jihočeskou část Akce cihla zaštiťuje hejtman jihočeského kraje Jan Zahradník. Dále ji podporují známé české osobnosti z kultury jako například houslista Jan Svěcený, herečka Simona Stašová nebo hudební skupina -123 minut.


„Výtěžek z kampaně 2007 použijeme na další rozvoj služeb chráněného bydlení a chráněné dílny v Plasné, především na vybudování dalších míst v chráněném bydlení,“ uvádí Jan Kostečka.


V Českých Budějovicích se Cihla zdrží do 23. června a poté se přesune do dalších jihočeských měst v těchto termínech: Český Krumlov 30. 6. – 15. 7., Jindřichův Hradec a Hluboká nad Vltavou 30. 6. – 29. 7. a poprvé v letošním ročníku také Třeboň 30. 6. – 8. 7.


Slavnostní zahájení Akce cihla se uskuteční v Českých Budějovicích v pondělí 11. 6. 2007 ve 13 hodin u cihlového stánku, kde také vystoupí dětský rytmický orchestr Hakuna Matata.


Souběžně naváže na akci i promítání filmu o právech lidí s mentálním postižením spojené s veřejnou diskusí v rámci kampaně IMY, která má za cíl propagovat práva lidí s mentálním postižením.


Promítání se koná od 14 hodin v kulturním klubu Solnice a pořádá je občanské sdružení Proutek opět ve spolupráci s realizátorem kampaně sdružením Portus Praha. Vstup na tuto akci je pro veřejnost zdarma.


Pro více informací se lze podívat na: www.proutek.cz, www.portus.cz, www.imy.cz. Kontaktní osobou pro celou akci je Jan Kostečka, mobilní telefon 608 335 785, elektronická adresa: honza@proutek.cz.