O drezuru dospělých medvědů ale diváci pochopitelně nepřijdou. Krom toho se mohou těšit na spoustu dalších zajímavých čísel. Unikátní je například vystoupení zebry se slonem. Třebaže spolu tato zvířata nemají mnoho společného, coby hvězdy cirkusu spolu výborně spolupracují.


Do cirkusového zvěřince patří celkem sedm desítek zvířat. Do představení se zapojí koně, poníci, lamy, velbloudi, své umění předvedou také opičky a dokonce i pštrosi. Pozadu nebudou ani artisté z Itálie a Francie, dobrou zábavu slibuje dvojice klaunů, kteří pocházejí z Polska.


Cirkus se do Českých Budějovic stěhuje z Třebíče, dnes by se měl postupně začít usidlovat na parkovišti naproti českobudějovickému výstavišti.
Hrát začne ve čtvrtek a v jihočeské metropoli hodlá zůstat až do 6. července. Představení trvá dvě a čtvrt hodiny. Hraje se denně, ve všední dny a o sobotách startují představení v 17.30 hodin, v neděli se můžete vypravit na dopolední představení. To začíná v 11 hodin.


Národní cirkus originál Berousek připravil společně s Českobudějovickým deníkem soutěž o vstupenky. V příštích vydáních najdete soutěžní otázky, pokud na ně podle stanovených pravidel a správně odpovíte, můžete vyhrát volnou vstupenku do cirkusu pro dvě osoby.