Radnice společně s firmou .A.S.A. po vydařeném jarním čištění si plácnou i teď na podzim. Na ulice, parkoviště a na různá veřejná prostranství vyrazí úklidové čety už za týden. Skončit by podzimní čištění mělo koncem října.

„Jsme tak jedním z mála měst, kde se čistí dvakrát ročně. Na jihu Čech jsme snad úplně první,“ podotýká k akci tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. „Dvakrát se město bude letos uklízet prvně. Zatím nevíme, jestli budeme čistit dvakrát každým rokem, to se uvidí až podle toho, jak podzimní čištění dopadne,“ dodává Welzlová.

Většina obyvatel je z nápadu radnice nadšená.

„Už aby to bylo, je tu dost nepořádek. Konečně je tam nahoře napadlo také něco užitečného,“ vítá podzimní komplexní úklid padesátiletý Mojmír Votava ze sídliště Máj. „Neříkám, že to je špatně. Ale co chtějí čistit? Na jaře to pochopím, ulice jsou plné zbytků od zimního posypu, ale teď?“ krčí rameny dvaatřicetiletá právnička Markéta Polatová.

„Ručně předčistíme ošetřované plochy na místech obtížně dosažitelných strojním úklidem, pak zvlhčíme ošetřované plochy v šíři technologického záběru zametacího stroje. Následuje úklid přilehlých chodníků, strojní úklid dotčené plochy komunikace, omytí ošetřované plochy komunikace tlakovou vodou v celkové šíři silnice,“ popsal postup čištění vedoucí úklidu Miroslav Dobiáš.

.A.S.A. začne příští pondělí s čištěním města na Pražském sídlišti v Kubatově ulici. Při jarním komplexním úklidu Českých Budějovic se vyčistilo na 708 447 metrů čtverečních veškerých ploch.