Pro to, aby se kraj konečně postaral o dostavbu dálnice D 3, hlasovalo 68 % lidí. „Platím daně, tak chci dálnici," argumentuje Pavel Ždych z Českých Budějovic. „Před volbami vždycky politici slibují hory doly a týden po volbách skutek utek," rozhořčuje se Ždych.

Podobný názor sdílí Zdeněk Štumbauer z Trhových Svinů. „Prioritou jsou pochopitelně silnice, ale nejde jen o to je slepě stavět. Měly by být ohleduplné vůči lidem, kteří u nich bydlí. Hlavní tahy by se měly přesunout mimo obytné zóny," upozornil Štumbauer, který sám žije v rušné ulici.

Obchvat krajské metropole považuje za zásadní například Marta Zikmundová ze Srubce, hotov měl  být podle ní už dávno. „Problém je 
v tom, že řešení není konzistentní. Jednou se obchvat namaluje, a pak se dělají další zásahy," vytkla Zikmundová  s tím, že úpravy plánů podléhají politické  objednávce. „Technické řešení tunelu 
u Dobré Vody mi přijde hrozné, kruhových objezdů 
u Srubce je jak na kolotoči," domnívá se. 

V anketě Deníku poukazovali čtenáři také na nutnost opravovat silnice. Oproti tomu nejmíň důležité je podle nich posilovat železniční a autobusové spoje, splavňovat Vltavu a budovat Jihočeské letiště.