Vyučovalo se sice jako jindy, ale jak to ve třídách v hodinách chodí, se mohl přesvědčit každý, kdo školu v rámci Dne otevřených dveří navštívil. A bylo to i hodně bývalých studentů. Hlavně ti zaznamenávali do pamětní knihy své dojmy z návštěvy školy po letech. Ředitel školy Milan Šnorek chválil studenty a kantory, kteří připravili občerstvení – prostě navařili a napekli, aby měl bufet příchozím k prohlídce gymnázia co nabídnout. Pak se mnozí těšili na večerní ples v Sokolovně.

K výročí připravilo gymnázium brožurku a výstavu o historii školy.

Natálie Peroutková, kvarta
close Přání Natálie Peroutkové z kvarty.Foto: archiv studentky info Zdroj: Deník / Jana Zuziaková zoom_in Našemu gymnáziu bych chtěla popřát všechno nejlepší k 70. narozeninám. Přeji mu, aby ho nadaní a talentovaní žáci úspěšně reprezentovali v soutěžích a olympiádách a aby novým žákům připravilo spoustu nezapomenutelných okamžiků, které jsme zažili a zažíváme i my. Doufám, že škola vydrží alespoň dalších sedmdesát let a pořád zůstane centrem dění.

Aneta Pláteníková, septima
close Přání Anety Pláteníkové ze septimy. Foto: archiv studentky info Zdroj: Deník / Jana Zuziaková zoom_in Milé gymnázium, přeji ti, aby se tvé prostory stále modernizovaly a přizpůsobovaly době, aby tě v příštích letech nepostihla žádná pohroma a mohlo jsi dál poskytovat vzdělání, které je dnes tolik potřebné, a abys mělo radost ze šikovných žáků.

Prostě hodně úspěchů do dalších dlouhých let!

Jan Vondra, oktáva
close Přání Jana Vondry z oktávy. info Zdroj: Archiv studenta zoom_in Milé gymnázium, k tvým sedmdesátinám ti přeju i nadále dostatek žáků a schopný tým, který ti zaručí velké množství úspěšných absolventů. Věřím, že ti vydrží pevné základy v zemi i v mysli těch, kteří se s tebou někdy setkali. Snad se ti při oslavě velkolepé stovky budu moci pochlubit, čeho jsem i díky tobě dosáhl.

Míša Rodryčová a Míša Hlavničková, kvinta
close Přání Míši Rodryčové a Míši Hlavničkové z kvinty.Foto: archiv studentek info Zdroj: Deník / Jana Zuziaková zoom_in Kdo by řekl, že už je ti krásných kulatých 70 let. Po tak dlouhou dobu vychováváš nové a nové generace studentů a díky tobě si mnozí z nich našli své místo v životě. Za ten krátký čas, co jsme tady zatím strávily, jsme zažily pár krušných chvil, jako jsou neohlášené písemky nebo náhlá zkoušení. Ale hlavně jsme zažily spoustu krásných chvil. Patřily k nim sportovní dny, poslední zvonění, návštěvy zahraničních studentů. A to zdaleka není všechno! A právě proto tě máme moc rády a přejeme ti do budoucna mnoho úspěšných studentů a pohodových učitelů. Zkrátka ti přejeme všechno nejlepší a doufáme, že tu s námi budeš aspoň dalších 70 let.

Sandra Báčková, septima
close Přání Sandry Báčkové ze septimy. Foto: archiv studentky info Zdroj: Deník / Jana Zuziaková zoom_in Milé gymnázium, přeji ti jen ty nejšikovnější žáky, úspěšné absolventy a skvělé zaměstnance. Ať i nadále dělají dobré jméno oni tobě a ty našemu městu.