Třetí etapa završuje nyní zástavbu na okraji Hluboké nad Vltavou v území, které je ohraničené silnicemi do Munic a do Týna nad Vltavou.

V lokalitě začaly nové domy vznikat přibližně před deseti lety. Území pro výstavbu připravilo a většinou ji i realizuje Stavitelství Karel Vácha a syn. Podle Karla Váchy mladšího se v první etapě zaplnilo zhruba 70 parcel, ve druhé přibližně 30, nyní ve třetí etapě vzniká malá obchodní zóna, tři bytové domy a chystají se i rodinné domy na třiceti šesti parcelách. "Museli jsme udělat i zázemí pro obyvatele dosavadní zástavby," vysvětlil Karel Vácha vznik nákupní zóny.

Volby. Ilustrační foto.
Lídři jihočeských kandidátek pro parlamentní volby odpovídali Deníku

Podle starosty Tomáše Jirsy jsou vznikající objekty v souladu s územním plánem města, ale další nyní nemají následovat. "Dlouhodobě jsme věděli, že zatím je to hranice rozvoje města a nepočítáme s dalším rozšiřováním," říká Tomáš Jirsa.

Prodejní plochy v nové obchodní zóně menších prodejen má obsadit například BILLA, obchod zaměřený na domácí mazlíčky, ale také kavárna či lékárna. Nákupní zóna už je ale nyní v režii jiného soukromého investora, než stavební firmy.

Volby - ilustrační foto.
Volby nabídnou boj koalic i úplné nováčky, výběr lídrů finišuje

Další dva bytové domy vznikají v Hluboké nad Vltavou na protější straně silnice na Munice poblíž Munického rybníka.