Na 48 stranách křídového papíru podrobně na 42 fotografiích popisuje úplný kruhový výhled z této nejvyšší nekostelní věže v republice od severu přes východ, jih a západ se 116 vyhlídkovými body. Ty jsou opatřeny názvem, kromě objektů na území města i nadmořskou výškou a vzdáleností od Černé věže ve třech okruzích. Sedmnáct snímků představuje vzdálenější okruh, jak jej vidí lidské oko, dalších 12 tentýž, ale přiblížený, a 11 fotografií nejbližší okruh vnitřního města. V knize nechybí ani stručný stavební popis a historie Černé věže včetně několika jejích fotografií.

Přední strana obálky knihy Petra Luniaczka.Zdroj: Deník

Zadní strana obálky knihy Petra Luniaczka.

Publikaci lze koupit v Turistickém a mapovém centru Jižní Čechy na náměstí Přemysla Otakara II., v Knihkupectví Duha v Plachého ulici, v Karmelitánském knihkupectví v ulici Na Sadech č. 19, v trafice U Hajných v Pražské ulici č. 89, v Knihkupectví Kopp v Šumavské ulici č. 3 u nemocnice a též přímo na Černé věži, kam stačí vystoupat po 225 schodech.

Jelikož autor knihu vydal vlastním nákladem za velké podpory města České Budějovice, je možné zajistit si ji také na mailové adrese luniaczek@post.cz.

Autor knihou vzdává hold jednomu z nejkrásnějších českých měst, kde se sice nenarodil, ale už přes 51 let v něm žije, a jeho velmi zajímavému okolí. Z něho se pokusil „vytěžit“ díky úžasnému kruhovému výhledu nejen všeobecně známé vrchy, jako jsou Kohout, Poluška, Kleť a Kluk, ale i méně známé blízké a vzdálené kopce, neboť z Černé věže lze na jihu dohlédnout až do Rakouska a na západě až na Šumavu v okolí Stachů.