Tématem přednášky bylo tentokrát běhání. Jak se obouvat? Co dělat, když se zadýchávám nebo kdy je lepší neběhat? To se spolu s dalšími užitečnými informacemi dozvěděli přítomní od lektora Jiřího Gruntoráda.

„Já jsem dříve běhávala, ale pomalu nebyl čas, tak jsem přestala. Ale chci se do toho znovu vrhnout," říká jedna z účastnic projektu Adina Dvořáková. Spolu s ní se projektu od začátku účastní i spolužačka ze střední školy Kateřina Vokálová. Ta zkoušela běh už o prázdninách, ale s nástupem školního roku vsadila spíše na posilování doma, i podle jednotlivých lekcí projektu. Snaží se potřebný pohyb dohnat alespoň chůzí. „Mám i aplikaci v mobilu, která mi počítá kroky," říká Kateřina Vokálová a připojuje, že denně jich má na kontě šest až sedm tisíc. „Mělo by to být asi deset tisíc kroků," přiznává ale účastnice projektu, že k ideálnímu stavu ještě něco chybí. Doufá, že malé manko třeba dožene se spolužačkou.

Projektu Změňte svůj život v IGY se účastní zájemkyně různého věku, k těm mladším patřily při posledním cvičení (zleva) Kateřina Vokálová, Zuzana Vokálová, Barbora Kubíčková a Adina Dvořáková.

Dlouhodobý projekt zaměřený na zdravý životní styl Kateřina Vokálová oceňuje. Hlavně různorodost cvičení a přednášek. A skutečnost, že se nejedná jen o cvičení, ale také o přednášky a besedy. Podobně vyzdvihuje spojení přednášek se cvičením také Hana Houšková. „Chodím cvičit i jinde," ale tady je to spojené i se zajímavým povídáním," zdůrazňuje Hana Houšková.

Dlouhodobé trvání projektu oceňuje další účastnice Božena Sládková. „Jsem ráda, že to trvá. Po třech měsících jsem měla krizi, ale je dobře, že to bude ještě v listopadu a v prosinci," doplnila Božena Sládková s tím, že důležité je, když už se člověk do cvičení pustí, aby vytrval.

Možnost přijít si vyslechnout zajímavou přednášku, na některé téma související se zdravým životním stylem využívá stále více zájemkyň. „Je tu suprová atmosféra. Jsme rádi, že lidé chodí," komentoval při posledním cvičení zaplněný sál lektor fitness Jiří Gruntorád, který je jednou z hlavních tváří projektu. Doplnil, že je rád, že se účastníci také nebojí zeptat při tematických setkáních před cvičením nebo i mailem na to, co je zajímá. „Co je v našich silách, to jim zodpovíme," říká Jiří Gruntorád s tím, že dotazům je vždy vyměřen určitý čas a zároveň zdůrazňuje, že k jednotlivým tématům jsou často zváni další odborníci.

Tématem příští přednášky 3. listopadu, které se jako obvykle uskuteční ve velkém sále IGY Centra v Českých Budějovicích, bude osobnostní koučink a potom otázky výživy.