V sobotu pak zástupci Nadace jihočeské cyklostezky, českobudějovického magistrátu a nadace Partnerství Greenways tato města projeli na kolech a podnikatelům osobně předali certifikáty.


Projekt Cyklisté vítáni má usnadnit kolařům–turistům orientaci, kde a jak se dokáží podnikatelé postarat o jejich kolo. Hodnocení bere tedy v potaz možnost uschovat kolo, drobně si jej opravit a další aspekty.


„Když jsme tady před lety začínali, tak nám lidi říkali, jestli nejsme blázni, že stavíme kolostavy. Prý, na co? A teď už víme, že to bylo správné, cyklistický trend půjde nesmírně nahorů a my budeme služby pro kolaře rozšiřovat,“ řekl při slavnostním předání majitel Hotelu Záviš.


„Ani jsem netušila, že přímo v centru města je místo, kde cyklisté mohou spočinout a odložit si své kolo. Překvapilo mě to, protože zde ve městě takový prostor není,“ řekla s nadšením náměstkyně primátora Ivana Popelová, když penzion Centrum dostal svou certifikaci.


Zájemci nejen z řad podnikatelů se o projektu Cyklisté vítáni mohou dozvědět další informace na webových stránkách www.cyklistevitani.cz.