Ještě letos v prosinci by měla skončit rekonstrukce Plavské silnice mezi Českými Budějovicemi a Novým Roudným.

Komunikace je důležitá nejen pro obyvatele Roudného, Římova a dalších obcí, jimž slouží pro cesty do jihočeské metropole, ale předpokládá se, že bude také jedním z přivaděčů od budované dálnice D3. Práce začaly v květnu a hlavním cílem je rozšíření silnice na 7,5 metru. Například jízda cyklistů tady totiž byla mimořádně riskantní.

Ilustrační foto.
Řidiči pozor: Meteorologové hlásí ranní a noční mlhy, místy i mrznoucí

Podle Edity Novotné, tiskové mluvčí provádějící společnosti Strabag, práce pokračují podle harmonogramu. „Předpokládáme, že budou ukončeny 18. prosince,“ doplnila Edita Novotná.

Investice si má vyžádat 60 milionů korun a většinu uhradí Jihočeský kraj. Deset milionů zaplatí České Budějovice, pro které se staví nová cyklostezka mimo hlavní komunikaci.

Stezce ale bude poblíž města kus klasické šíře a asfaltového povrchu chybět. Deníku to potvrdil náměstek primátora Petr Holický. Nyní je v běžné šířce tři metry ukončena stezka u zpomalovacího ostrůvku, který vznikl v silnici pár desítek metrů od prvních domů na Plavské. K blízké zastávce MHD na okraji města povede provizorní bezpečnostní pruh o šíři 1,5 metru, který přiléhá k silnici. „Z něho se cyklista dostane na Plavskou silnici a chodec na chodník u zastávky MHD,“ říká Petr Holický.

Kašna v českobudějovické Lidické třídě prochází velkou opravou.
Bazén je opravený, na Lidické ještě vylepší sochu ženy

Provizorní řešení bylo zvoleno proto, že o potřebné pozemky se vedl soudní spor, jehož účastníkem město nebylo. Radnice ale nechtěla čekat na výsledek. „S novou Plavskou silnicí by se jinak celá stezka vůbec nepostavila,“ vysvětluje Petr Holický.

Po ukončení soudu čeká město jednání se státem o vykoupení pozemků a navázání stezky na již využívanou cestu podél Malše.