Využívá oblíbenou trasu mnohých obyvatel krajského města – po cyklostezce z Českých Budějovic míří do Hluboké nad Vltavou.

V budoucnu čeká mladou ženu na jednom z úseků zásadní změna, kterou ale pocítí všichni uživatelé cyklostezky. Trasa již nepovede kolem vodáckého areálu v Českém Vrbném, ale přímo přes něj. Cyklisté se mají uhnout automobilům. Auta totiž budou jezdit po současné cyklostezce a vozit lodě do přístavu, který zde vzniká.

„Hledali jsme řešení, které by umožnilo dopravu lodí do přístavu i nezbytnou obsluhu restaurací a dalších zařízení uvnitř areálu,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora František Jelen k připravovaným úpravám.

Podle radnice navržené řešení splňuje všechny požadavky, včetně minimálního křížení silniční komunikace s cyklostezkou. „Stávající stezka změní svou trasu. Povede podél levého břehu Vltavy po novém sklápěcím mostě a poté přes vnitřní část vodáckého areálu. Automobilová doprava tak bude od cyklostezky zcela odkloněna,“ vysvětlil Jelen.

Cyklisté se na stezku mají v budoucnu vracet pomocí nového mostu přes cvičný kanál. Město teď připravuje na novou stezku projektovou dokumentaci.
Část veřejnosti ale neskrývá své výhrady.

„Nedovedu si dost dobře představit cyklistický a bruslařský had, který se bude proplétat uprostřed campu mezi auty, návštěvníky nesoucími kanoe, maminkami s dětmi a podobně,“ konstatoval například Josef Cepák z Českých Budějovic. Dodal, že se bojí toho, že stejně lidé budou jezdit po staré trase ale radnice bude předkládat své „optimální řešení“.

Podle Zuzany Králové je už teď stezka velmi zatížená a město by mělo spíše postavit další na pravém břehu Vltavy.

Velkou zkouškou pro cyklostezku přitom bude už v nejbližších měsících omezení provozu v souvislosti se stavebními pracemi u přístavu.