Současná cesta pro cyklisty končí na okraji Budějovic za posledními domy v Plavské ulici. Plánované prodloužení vítá například Svatomír Mlčoch z Českých Budějovic. „Je to samozřejmě dobře," říká 
k chystané cyklostezce Svatomír Mlčoch a připojuje, že polní cesta podél řeky z Českých Budějovic do Roudného je špatně průjezdná. 

Přímo na Plavské o silnici je pak pro cyklisty nepříjemný automobilový provoz. Podle tiskové mluvčí magistrátu Jitky Welzlové se nyní zpracovává projektová dokumentace pro územní rozhodnutí. „Stavět by se mohlo začít pravděpodobně v příštím roce," naznačila Jitka Welzlová.

Důležitý krok nyní učinili také zastupitelé, když schválili nákup potřebných pozemků od římsko – katolické církve. Ne všichni ale byli ochotni zvednout pro nákup ruku. Některým zastupitelům se dohodnutá cena zdála příliš vysoká. Metr čtvereční má stát 173 korun, což je částka, která vychází ze znaleckého posudku, který si nechalo zpracovat město.

Náměstek primátora Miroslav Joch upozornil, že představa radnice byla sice původně jiná, ale dodal, že na základě nových předpisů by cena mohla být i značně vyšší. Kupovat se má celkem 
4236 metrů čtverečních.

Znalecký odhad předložený církví zněl na 282 korun za metr čtvereční, a proto církev považuje prodej za cenu podle posudku města za vstřícný krok.

Cena pozemků rozdělila zastupitele

Velkou debatu vyvolala v českobudějovickém zastupitelstvu cena, za kterou má město koupit od církve pozemky pro cyklostezku do Roudného. Některým zastupitelům se nezdála předjednaná částka 173 korun za metr čtvereční. Ta ale vychází z posudku, který si nechala udělat sama radnice.

Náměstek primátora Miroslav Joch sice zmínil, že radnice očekávala, že by cena mohla být symbolická jedna koruna a poukázal přitom na příspěvky, které z městské pokladny plynou na opravy církevních staveb ve městě. Dodal ale, že koupi podporuje. Například zastupitel Ivan Nadberežný však konstatoval, že se jedná prakticky o zeleň a poukázal na to, že pozemky pro dálnici se vykupují třeba za 11 korun, maximálně za 100 korun za metr čtvereční. „Cena je zcestná," odmítl  předjednanou dohodu Ivan Nadberežný.

Podle nových předpisů by   cena mohla být i několikanásobně vyšší, než je městský odhad. „Biskupství má k dispozici informace, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových by zmíněný pozemek prodával za 650 korun za metr čtvereční," upozornil například k dohadům o ceně generální vikář biskupství Adolf Pintíř a vyjádřil názor, že farnost je vstřícná, ale někteří zastupitelé problém politizují vzhledem k blížícím se volbám.

Většina zastupitelů nakonec koupi při hlasování podpořila. Třeba zastupitel Břetislav Kábele přitom poukázal na bezpečnost cyklistů.
Podle obyvatele Českých Budějovic Svatomíra Mlčocha by ale bylo dobře, kdyby cyklostezky vznikaly také přímo ve městě na hlavních dopravních tazích.