Bagry a další stavební stroje už pracují v Budějovicích na přeložce cyklostezky kolem sportovního areálu na okraji sídliště Vltava.

Nový areál nechala v minulém roce postavit radnice jihočeské metropole, aby nabídla lepší zázemí lidem, kteří navštěvovali zdejší široký travnatý břeh řeky jako přírodní pláž. Vybudovaná dětská a volejbalová hřiště doplňuje i restaurace.

Teď byly zahájeny práce na nové cyklostezce, která nabídne kolařům náhradní trasu za původní komunikaci. Ta bohužel odděluje větší část nového zázemí od travnatého břehu řeky. Komplikace, které s tím byly spojené, kdy se cyklisté a chodci vzájemně nevešli na stezku, vyvrcholily tím, že se nakonec na začátku a na konci areálu objevila značka, která přikazuje cyklistům, aby sesedli z kola.

Podle náměstka primátora Petra Maroše by měla být nová cyklostezka hotová tak, aby se stihla větší část sezóny.

Přes pět set metrů

Přeložka stezky bude dlouhá 553 metrů při šířce čtyři metry a budou ji využívat cyklisté. Začne u křižovatky Diamant, bude pokračovat za sportovním areálem, dále kolem porostu u ulice U Staré trati a na současnou stezku se napojí nedaleko křižovatky s ulicí Labská. Dosavadní stezka bude napříště určena jen pro chodce.

Další novinkou, kterou město v lokalitě chystá, je nové parkoviště. V části naproti Lidlu vznikne plocha pro 99 aut. To by mělo být hotové tento rok v létě.

Nová cyklostezka (stavba na snímku) povede mezi sportovním areálem u řeky Vltavy a průmyslovými objekty podél výpadovky na Písek. Určena bude jen cyklistům. Na původní stezku pro pěší a cyklisty se napojí zhruba u křižovatky s Labskou ulicí.Nová cyklostezka (stavba na snímku) povede mezi sportovním areálem u řeky Vltavy a průmyslovými objekty podél výpadovky na Písek. Určena bude jen cyklistům. Na původní stezku pro pěší a cyklisty se napojí zhruba u křižovatky s Labskou ulicí.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Rozšíření čeká i samotný sportareál. Například zde má nově vzniknout na badminton a pickleball, což je zjednodušený tenis, a také na streetball. „Navíc tam ještě bude půjčovna nářadí pro vodní sporty,“ doplnil už dříve pro Deník Petr Maroš.

V současnosti pracuje v lokalitě také Povodí Vltavy na opevnění břehů proti podemílání při zvýšených stavech vody nebo od vln, které vznikají při lodní dopravě. Až skončí práce Povodí Vltavy, mělo by u sportovního areálu vzniknout v řece i molo.