Spolek České Budějovice se ve spolupráci s destinací Českobudějovicko – Hlubocko zaměřily na nejlépe hodnocené subjekty na Českobudějovicku za účelem zkvalitnění služeb v oblasti cestovního ruchu. Dvaasedmdesát turistických atraktivit, hotelů či restaurací odborníci vybrali na základě reálných čísel.

Hlavní myšlenkou projektu je podle Tomáše Polanského, produktového manažera destinace Českobudějovicko-Hlubocko, zkvalitnění služeb na Českobudějovicku i motivace subjektů cestovního ruchu k lepší zpětné vazbě a dobré reklamě, která vychází přímo ze zkušeností zákazníka a dalšího doporučení na lokální i národní úrovni.

"Dalším efektem projektu je prohloubení komunikace mezi návštěvníkem a majitelem subjektu, progresivita recenzí, zapojení subjektů do nabídky cestovního ruchu pro celou republiku a jednotnou propagaci na sociálních sítích," pokračoval Tomáš Polanský. Doplnil, že projekt byl koncipován tak, aby se mohly zapojit i drobné subjekty, pro které je zároveň motivací zlepšování servisu a služeb na takovou úroveň, aby se projevilo celkové hodnocení subjektu za účelem dostat do povědomí návštěvníka i menší kvalitní místa a podniky.
Vyhodnocení nejlepších subjektů ze všech tří oborů probíhalo za pomoci analytického systému, který vyhodnocuje data z reálných statistik za posledních několik měsíců. A to na základě počtu hodnotitelů, váženého průměru, auditů a dalších obecně dostupných dat. Porovnání výsledků a hodnocení v rámci analytického software využívá také data z online prostředí jako je Tripadvisor, Googleplaces, Booking či Facebook. Ověřování kvality služeb probíhalo také na základě metody kvality mystery shopping, kdy se hodnotí kvalita přímo v praxi.

Doporučené turistické cíle
AJG Wortnerův dům
Bez Bot
Budějovický Budvar
Černá věž
Českobudějovické náměstí
Dominikánský klášter
Funpark Panda
Galerie Mariánská
Hopsárium
Hvězdárna a planetárium ČB
Jihočeská filharmonie
Jihočeské divadlo
Jihočeské motocyklové muzeum
Jihočeské muzeum v ČB
Koh-i-noor Hardtmuth
Kostel Panny Marie Růžencové
Letní kino Háječek
Minipovovary (Pivní stezky)
Radnice města České Budějovice
Rafting – vodácké centrum ČB
Rekola ČB
Stezka Vltavy
Vodárenská věž
Výstaviště ČB
Železná panna