Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) obdrželo na základě vypsaného výběrového řízení nabídky na výstavbu dálnice D3 Hodějovice – Třebonín. Podle Jana Rýdla, tiskového mluvčího ŘSD byly podány celkem čtyři nabídky.

"Hodnotící komise nyní nabídky zhodnotí a doporučí uchazeče, se kterým by měl zadavatel uzavřít smlouvu," doplnil Jan Rýdl. Konkrétní termín zahájení je závislý na případných námitkách ze strany neúspěšných uchazečů k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ředitelství silnic a dálnic chtělo při zahájení výběrového řízení začít se stavbou v září letošního roku, ale výběrové řízení zdržely především dotazy firem. Nabídky na úsek Hodějovice - Třebonín jsou v rozpětí od necelých 4 do necelých 6,2 miliard korun. Konkrétní nabídky z 15 uchazečů, kteří prošli kvalifikačním posouzením podala čtyři sdružení. Jedno vede italská firma Astaldi (spojena s tureckou společností Ictas Insaat Sanayi ve Ticaret) - nabídka 3,94 mld, další vede italská společnost Salini Impregilo (další člen Dopravstav) - nabídka 5,8 mld. Další sdružení firem Porr (a Porr Bau) nabídlo cenu 6,12 mld a sdružení vedené Eurovií (další členové Metrostav, Strabag a Swietelsky) nabídlo 6,16 mld. Firmy shodně nabídly záruku 120 měsíců.

Koncem srpna by mělo ŘSD dostat i cenové nabídky na úsek Úsilné - Hodějovice.

Dálnice D3 už se staví na několika úsecích mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi. Kvůli těmto pracím bude uzavřena od 7. do 21. srpna silnice I/3 mezi obcemi Borek a Ševětín a jezdit se bude po staré silnici II. třídy.

Kamery na střeše vozu parkovací služby nasnímají více registračních značek, než stíhali strážníci. Riziko odhalení neuhrazení parkovného  je mnohem vyšší než dříve.
Kamery objeví více neplatících řidičů