V polovině března 2017 byla zahájena stavba dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem. Výběrové řízení vyhrála společnost Eurovia, která nabídla, že komunikaci postaví za 933 milionů korun bez DPH. Podle Jana Studeckého, tiskového mluvčího Ředitelství silnic a dálnic ČR, by se úsek dlouhý zhruba deset kilometrů měl otevřít pro zkušební provoz ještě do konce roku.

Kilometr nové dálnice ze zmíněného úseku už dokonce slouží. Řidiči na něj byli puštěni letos 24. června, kdy začala sloužit komunikace mezi Bošilcem a Ševětínem. Kvůli využívání dálničních nájezdů a sjezdů u Ševětína byl k bošileckému úseku přidán i kus navazující ševětínské části D3.

Největší zajímavostí na dokončované trase je ekodukt nedaleko Vitína, který tvoří „nadchod“ pro zvěř a má zabránit tomu, aby při své přirozené migraci zbytečně hynula pod koly automobilů a dostala se bezpečně z lesů na západní straně dálnice do těch východních. Podle tiskové mluvčí společnosti Eurovia Ivety Štočkové bude mít ekodukt dva oblouky a jeho výška bude 9,21 metru. Úsek mezi Ševětínem a Borkem je posledním ze čtyř, které mají spojit Veselí nad Lužnicí a České Budějovice. Zároveň už se staví dalších dvacet kilometrů dálnice mezi Úsilným a Dolním Třebonínem.

Od Tábora až k Ševětínu už se dnes jede po dálnici D3, ale na celé trase zatím není ani jedna odpočívka. Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD) s nimi ale počítá. Na jihočeské trase dálnice D3 se jedna plánuje u Chotýčan. „V případě bezproblémové přípravy je předpoklad zahájení stavby oboustranné odpočívky v roce 2020,“ říká Jan Studecký, tiskový mluvčí ŘSD. Zatím jsou zde připravené inženýrské sítě.