Oprava se bude týkat v ulici Karla Uhlíře i veřejného osvětlení. Podle náměstka Ivo Moravce bude v ulici odstraněn nevyhovující asfalt, stejně tak i obrubníky. Poté dojde k úpravě podkladních vrstev, pokládce nového povrchu, zámkové dlažby, prvků pro nevidomé, obrubníků a osazení odvodňovacích žlabů. "Zhotovitel se během stavby domluví se správcem veřejného osvětlení, což je Dopravní podnik, který po odstranění starých povrchů, osvětlení vymění. Za obnovu město zaplatí 3,6 milionů korun. Práce začnou 14. října a potrvají do konce listopadu," doplňuje k investici Ivo Moravec.

Ilustrační foto.
Sokolové si připomenou oběť hrdinů

„Ve stejný den začne také plánovaná oprava vozovky v ulici Václava Talicha, konkrétně v úseku ulic Oskara Nedbala a Karla Šafáře. Součástí stavby je oprava přilehlých chodníků a sjezdů. Ve druhé části úseku budou obnovena stávající kolmá parkovací stání. Navržené úpravy spočívají v odstranění stávajícího povrchu frézováním, vybourání poškozených obrub a osazení nových. Dále dojde k očištění povrchu, vizuální prohlídce za účasti diagnostika a projektanta, sanaci poruch stmelené vrstvy a spojovacímu postřiku. Součástí jsou i výškové úpravy poklopů a terénní úpravy. Práce za 3,3 miliony korun, které potrvají do začátku prosince a vyžádají si dočasnou uzavírku vozovky a částečně i pěších na chodníku,“ uvedl Ivo Moravec.

Tématem Dne zvířat v Zoo Hluboká byli ptáci. Návštěvníci se dozvěděli o jejich ochraně, migraci i jak je ohrožují domy a zahrady.
Den zvířat slavili v Zoo Hluboká