Sejdou se vyjednavači ANO 2011, ČSSD a KDU-ČSL. Pokud se v pátek nedohodnou na tom, jak si rozdělí místa v radě 
a kdo usedne v křesle primátora, zřejmě začnou povolební vyjednávání zase od nuly, jak naznačil už dříve Deníku volební lídr ANO 2011 Jiří Svoboda. „Těch variant je celá řada," potvrzuje Jiří Svoboda. „Můžeme se dohodnout, můžeme jít ale i do opozice," přibližuje možný vývoj.

„Domluvili jsme se, že se 
v pátek vyjádříme k reakci ČSSD a KDU-ČSL," říká Jiří Svoboda s tím, že jednání 
o vytvoření koalice stále pokračují.
Klíčová je dohoda dvou nejsilnějších stran. Programově k ní mají blízko. „Myslím si, že na programu se lze shodnout," říká Miroslav Joch, volební lídr ČSSD a poukazuje například na to, že všichni považují za hlavní problém města dopravu, kterou chtějí řešit.

Horší už jsou personální otázky. ANO 2011 si nárokuje primátora, ČSSD souhlasí, ale chce za svou podporu většinu v radě města. A KDU-ČSL místo nabídnutého jednoho místa v radě města chce místa dvě.

Navečer budou politici muset přistoupit na kompromis. Jinak se začnou jednání točit v bludném kruhu.  „Buď řekneme ano, pojďme spolu do koalice, nebo ne, nepůjdeme spolu do koalice," míní za lidovce Rudolf Vodička. Na svou šanci přitom čekají i další strany. Možnost jednání o spolupráci s ANO 2011 a ČSSD například nevyloučil Michal Šebek, volební lídr ODS.

A oprášit by se mohla i dosavadní koalice na radnici 
v upravené podobě, tedy Občané pro Budějovice, ČSSD 
a TOP 09 za případné nové podpory lidovců nebo ODS. „Jsme připraveni jednat," zní vesměs z jednotlivých stran.