Deník věnoval dětem v českobudějovické Nemocnici DVD s Ferdou Mravencem. Pro každého malého pacienta, který musel Vánoce prožít v nemocnici, redaktoři Deníku připravili DVD s filmem, ve kterém rozehrává příběhy popletený Brouk Pytlík, Beruška a samozřejmě hlavní postava Ferda Mravenec. „Z dárků mají děti radost,“ přisvědčil lékař Jiří Klíma, který měl právě službu a provázel nás oddělením. „Byla to kniha mého dětství,“ zavzpomínal.

„Na Vánoce u nás bude asi tak pět až deset dětí,“ konstatoval primář dětského oddělení Nemocnice v Českých Budějovicích Vladislav Smrčka. Počet se měnil každou hodinou, i 23. prosince bylo na ambulanci docela rušno. „Některé příjmy máme hlášeny, jiné děti zase půjdou domů.“ Lékaři se ze všech sil pokusili všechny pacienty, u kterých to bylo jen trochu možné, poslat k vánočnímu stromečku do svých domovů.

„Snažíme se vyjít vstříc i těm požadavkům, které jsou méně obvyklé,“ odpověděl primář na dotaz Deníku, zda lékař může v čase vánočním nad zdravotními patáliemi lehce přimhouřit oči. „Přimhouřit oči nemůžeme, to prostě nejde, ale třeba se snažíme poslat některé děti na dvě nebo na tři hodiny domů, pak se k nám zase vrátí. To by asi v běžném provozu nebylo možné.“ Pokud mají rodinní příslušníci zájem, mohou trávit Vánoce v nemocnici se svými ratolestmi.

DVD zbyla i na děti, které se den před Štědrým dnem objevily na ambulanci. „I já jsem Ferdu jako dítě četl, jen jsem nebyl tolik nadšen jako pan doktor Klíma, asi jsem měl poněkud jiné priority,“ pousmál primář Vladislav Smrčka nad vánočním dárkem, který Deník věnoval dětem v českobudějovické Nemocnici.