Někteří najdou nový domov brzy, jiní později, další v těchto zařízeních dožijí. A všichni potřebují kromě lásky i nakrmit. V tom můžeme pomoci a před Vánoci chlupáče obdarovat.

Pro odchytovou službu a útulek Animal rescue v Novohradské ulici a spolek Kočky České Budějovice se vánoční sbírka shromažďuje v obchodním centru Tesco. Tam zakoupíte granule a konzervy a jednoduše je tam ponecháte. V pátek 23. prosince si vše vyzvednou pracovníci útulku a spolku. „V obou organizacích uvítáme podestýlky pro kočky a kvalitní krmivo. Kvalita je důležitá, protože zvířata se k nám dostávají v nedobré kondici a zatěžování jejich organismu pšenicí a dalšími plnidly jim neprospívá," vysvětluje provozovatel Animal rescue Vladimír Kössl. Vítané jsou i odčervovací a odblešovací prostředky. Dárci mohou také kontaktovat útulek na čísle 777 214 680, aby se mohli poradit, co je v danou chvíli zapotřebí a kdy přijít.

Někdo dává, jiný bere. Tento útulek byl 17. listopadu vykraden. Kromě stanu na výstavy a prezentační akce zmizelo krmivo i různé dobroty. „Lidé hned projevili solidaritu a díky nim jsme byli rychle dozásobeni," uvedl Vladimír Kössl.