Na náměstí například připraví Cassiopeia několik stanovišť se vzdělávacími úkoly pro děti, Dopravní podnik města České Budějovice vystaví k prohlídce historický autobus Škoda 706 RTO Mex a nový midibus Heuliez GX 137. Zdravotně sociální fakulta JU ukáže první pomoc - téma bude sražený cyklista. Děti dostanou možnost vyzkoušet si měření krevního tlaku a resuscitaci na figuríně. Přítomen bude měřicí vůz čistoty ovzduší, včelaři předvedou medomet v akci a zástupci ZOO Hluboká nad Vltavou pohovoří o problematice migrace zvířat přes pozemní komunikace.

Nová jednotka intenzivní péče s prvními pacienty.
Nová chirurgie. Víc barev i postelí

BESIP Ministerstva dopravy předvede trenažér převráceného auta, připravil i soutěžní test pro menší i větší děti a i pro dospělé

Europe Direct České Budějovice od 8:00 do 13:00 nabídne velké puzzle pro děti, omalovánky, hry typu skládání kostek, tangram, chytání rybiček.

Energy Centre České Budějovice se ve svém stanovišti bude věnovat problematice ekologicky šetrné dopravy – v prvním stánku budou vystaveny elektrokoloběžky Hugo Bike, ve druhém budou soutěže pro děti na téma čistá mobilita a u stánku bude elektromobil. Odpoledne pro dospělé možnost testovacích jízd u koloběžek i elektromobilu.

Zúčastní se také organizace Rosa o.p.s. - od 8:00 do 18:00 s trhem, kde se bude věnovat osvětě na téma šetrné nakupování (stánky s místními a bio produkty, prodej zboží bez obalu, ukázky řemesel, ochutnávky potravin s vůní našeho regionu)

Organizace Domovina přichystala Zelený koutek uprostřed kamene a pocitovou mapu města. Představeny budou i projekty Rekola a Autonapůl – sdílená mobilita, opičí dráha na koloběžce, vystavení Autanapůl.

Babička osmiletého Matyáše Tomky našla u Šalmanovic obří hřib. Vnouček si ho mohl vydloubnout.
Hřiby jako z Mrazíka, ale bacha na bedly